Webový prehliadač od spoločnosti Google dostáva podporu novej funkcie. Do Google Chrome prichádza nový priemyselný štandard v podobe PassKeys. Funkcia má nahradiť heslá a uľahčiť prihlasovanie na webové stránky aj do aplikácií so spoľahlivejším zabezpečením pre používateľov.

Prečítajte si tiež  Ak používate Google Chrome na svojom Macu, určite vás poteší táto vychytávka

Funkcia PassKeys má za úlohu poskytnúť overovanie a prihlasovanie na webové stránky pomocou svojich zariadení iPhone alebo Android. Týmto spôsobom sa nahradí potreba konvenčných hesiel. V novších verziách systémov iOS a Android môžu používatelia využiť na potvrdenie svojej totožnosti biometrické overenie na inom dôveryhodnom zariadení.

Spoločnosť Google vo svojom príspevku k vydaniu uviedla, že do prehliadača Chrome pridáva podporu, ktorá používateľom umožní naskenovať QR kód na ich zariadení so systémom Android alebo iPhone a následne sa prihlásiť.

Google Chrome funkcia Passkeys
Zdroj: Google

Viacero ďalších spoločností a tvorcov aplikácií zaviedlo alebo oznámilo pripravovanú podporu PassKyes vrátane 1Password, PayPal, Microsoft, eBay a ďalších. Podpora Passkey v prehliadači Chrome je k dispozícii už teraz s najnovšou aktualizáciou.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here