Webový prehliadač od spoločnosti Google dostáva podporu novej funkcie. Do Google Chrome prichádza nový priemyselný štandard v podobe PassKeys. Funkcia má nahradiť heslá a uľahčiť prihlasovanie na webové stránky aj do aplikácií so spoľahlivejším zabezpečením pre používateľov.

Funkcia PassKeys má za úlohu poskytnúť overovanie a prihlasovanie na webové stránky pomocou svojich zariadení iPhone alebo Android. Týmto spôsobom sa nahradí potreba konvenčných hesiel. V novších verziách systémov iOS a Android môžu používatelia využiť na potvrdenie svojej totožnosti biometrické overenie na inom dôveryhodnom zariadení.

- Reklama -

Spoločnosť Google vo svojom príspevku k vydaniu uviedla, že do prehliadača Chrome pridáva podporu, ktorá používateľom umožní naskenovať QR kód na ich zariadení so systémom Android alebo iPhone a následne sa prihlásiť.

Google Chrome funkcia Passkeys
Zdroj: Google

Viacero ďalších spoločností a tvorcov aplikácií zaviedlo alebo oznámilo pripravovanú podporu PassKyes vrátane 1Password, PayPal, Microsoft, eBay a ďalších. Podpora Passkey v prehliadači Chrome je k dispozícii už teraz s najnovšou aktualizáciou.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -