Fotografie zachytávajú naše každodenné zážitky, rôzne životné situácie alebo len momenty, ktoré si jednoducho chceme navždy zapamätať. V dnešnej digitálnej dobe si ich zvykneme ukladať na naše úložiská v počítačoch alebo iných zariadeniach, kde si myslíme, že budú v úplnom bezpečí. Opak je však pravdou. Stačí malá nepozornosť, prípadne nehoda a všetky zábery môžu byť navždy preč. Našťastie existujú spôsoby, ako ich získať späť.

Pokiaľ sa teraz pýtate, ako obnoviť vymazané fotky z PC alebo počítača Mac, odpoveďou je, profesionálny nástroj Stellar Photo Recovery, ktorý si zadarmo stiahnete tu. Tento softvér je k dispozícii pre všetkých bežných ľudí, ktorí si zo zariadenia omylom odstránili fotografie alebo videá, ale aj pre profesionálov, ktorých môže stáť takáto chyba nemalé finančné prostriedky. Ak totiž medzi fotkami a videami máte celé gigabajty precízne zachytených alebo natočených záberov, ich nenávratná strata môže byť katastrofou aj pre vašu peňaženku.

Stellar Photo Recovery je však v tomto smere pripravený pomôcť tak moc, ako sa len dá. Tento šikovný program nevyužijete iba na to, aby ste obnovili stratené súbory, ale aj na to, aby ste opravili tie poškodené. Jeho obrovskou výhodou je, že ho nemusíte využiť len pri PC alebo Macu, ale aj úplne iných zariadeniach. Stellar Photo Recovery sa konkrétne zameriava na:

  • Interné a externé pevné disky
  • Rôzny typy SSD diskov
  • Rôzne karty: microSD, SD aj CF
  • Fotoaparáty a ich interné úložisko

Používateľsky prívetivé pracovné prostredie zabezpečí, že tento program zvládne používať úplne každý. Vôbec pri tom nezáleží, či ste laickým spotrebiteľom alebo profesionálom.

Stellar Photo Recovery bol navrhnutý tak, aby bolo jeho ovládanie čo najviac intuitívne a jednoduché. Stačí urobiť len niekoľko klikov na to, aby ste mohli začať s obnovou stratených fotografií a videí.

Čo všetko ponúka Stellar Photo Recovery

Ako už vyplýva z textu vyššie a tiež zo samotného názvu „Stellar Photo Recovery“, táto aplikácia bola špeciálne navrhnutá tak, aby vám pomohla v čo najväčšej miere pri hľadaní stratených, oprave poškodených alebo obnove omylom odstránených fotografií, videí a dokonca aj zvukových záznamov.

Veľkou výhodou je, že ju môžete používať ako na platforme macOS tak aj s operačným systémom Windows. V tomto smere tu teda nie je žiadne obmedzenie.

Vývojári zakomponovali do tejto aplikácie aj špeciálnu funkciu Deep Scan, ktorá všetko zjednodušuje. Jej cieľom je hĺbkovo preskúmať všetky zákutia prehľadávaného úložiska, pričom sa snaží nájsť akékoľvek známky po stratených či vymazaných súboroch.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako pridať hudbu na Instagram do príbehov?
Stellar photo recovery
Zdroj: Stellar
Stellar photo recovery
Zdroj: Stellar
Stellar photo recovery
Zdroj: Stellar

Podporuje rôzne formáty fotografií aj videí 

Samozrejmosťou je tiež podpora veľkých videosúborov v rozlíšení 4K, 8K alebo dokonca VR. Aby toho nebolo málo, fotografov poteší, že softvér nemá problém ani s formátom RAW či súbormi, ktoré sú bežne používané v iných softvéroch od spoločnosti Adobe, ako napríklad Photoshop, prípadne Lightroom.

A ako sme spomenuli vyššie, Stellar Photo Recovery si dokáže poradiť aj s obnovením či nájdením vymazaných hudobných súborov.

Softvér vám pred obnovou všetky súbory ukáže 

Keďže sa vývojári snažili urobiť používateľské rozhranie čo možno najjednoduchšie, zakomponovali doň aj funkciu Recover-What-You-See. Vďaka nej nebudete obnovovať kvantá fotografií a videí takpovediac „naslepo“, ale aplikácia vám priamo ukáže, do čoho sa presne púšťa. Funguje to vynikajúco.

Stellar Photo Recovery obnoví vymazané fotky úplne zadarmo

Veľkou výhodou Stellar Photo Recovery je to, že si ho nemusíte hneď kupovať, aby ste si overili, či naozaj funguje. Je jedno či neviete, ako obnoviť vymazane fotky z SD karty, prípadne chcete vedieť, ako získať späť vymazané fotky z PC alebo Macu.

Bezplatná „Trial verzia“ vám umožní obnovu desiatich súborov, ktorých veľkosť nemôže presiahnuť limit 250 MB. Viac sa o bezplatnej skúšobnej verzii dočítate tu, prípadne si ju môžete rovno stiahnuť po kliknutí na tento odkaz.

A ak vám bude Stellar Photo Recovery vyhovovať a budete ho chcieť používať viac, budete si musieť zaobstarať jednu z trojice licencií, ktoré vám odomknú ďalšie funkcie a odstránia obmedzenie na počet a veľkosť stratených súborov.

K dispozícii sú tri licencie 

Základná licencia nesie označenie Standard a predáva sa za 59,99 €. Jej hlavnou úlohou je obnovenie vašich spomienok, ktoré máte v počítači uložené vo forme fotografie alebo videa. Taktiež sa pri nej budete môcť spoľahnúť na podporu všetkých vyššie vymenovaných pamäťových médií.

V druhom rade je tu balíček predplatného Professional, ktorý je vylepšením verzie Standard a predáva sa za 69,99 €. Okrem toho, že vám táto licencia pomôže obnoviť stratené fotografie vám dokáže pomôcť aj pri oprave poškodených záberov. Dokonca zvláda extrahovať miniatúry vážne poškodených fotografií.

Na záver tu máme najvyšší balíček Premium, ktorý okrem fotiek dokáže pomôcť aj s opravou poškodených videí a nemusí to robiť po jednom, ale zvládne aj viac videí súčasne. Je to však licencia len pre tých najnáročnejších spotrebiteľov. Bežným ľuďom bohato postačí jedna z dostupnejších verzií.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako si nastaviť rýchlosť haptickej odozvy v iOS 17. O tomto triku ste nevedeli
Stellar photo recovery
Zdroj: Stellar

Nech už si teda vyberiete ktorýkoľvek balíček predplatného, vo všetkých prípadoch dostanete šikovné a užitočné funkcie, ktoré vám budú pripravené slúžiť pri každej nepríjemnej situácii. Rovnako má Stellar Photo Recovery aj plnohodnotnú technickú podporu. Firmu môžete kontaktovať či už cez e-mail alebo chat a niektorý člen tímu sa vám určite pokúsi pomôcť s vašim problémom.

Aký je náš verdikt a má Stellar Photo Recovery vôbec nejaké nevýhody? 

Ale isteže áno, veď nič predsa nie je dokonalé. Aj keď na jednej strane Stellar Photo Recovery pôsobí veľmi prepracovane a ovláda sa relatívne jednoducho, za jeho slabšiu stránku považujeme to, že niektoré fotografie alebo videá neobnovuje pod ich pôvodnými názvami. Človeku to teda môže v niektorých situáciách skomplikovať prácu a tak sa viac musí sústrediť na vizuál záberov.

Druhou nevýhodou je tiež to, že skenovanie diskov neprebieha lusknutím prsta, ale chvíľu to jednoducho trvá. Keďže však softvér na pozadí vykonáva pravdepodobne dosť náročné procesy, nemôžeme mu to mať za zlé.

Náš verdikt je teda jasný. Stellar Photo Recovery je veľmi jednoduchý, podarený a hlavne funkčný produkt, ktorý si navyše môžete vyskúšať úplne ZADARMO, čo nám príde zo strany vývojárov naozaj fér.

Budete mať istotu, že nekupujete žiadnu mačku vo vreci a ak vám aplikácia bude vyhovovať, jednoducho si kúpite jednu z platených licencií. V porovnaní s tým, čo všetko Stellar Photo Recovery dokáže to dokonca ani nie je drahé.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -