Môžete mať viacero dôvodov na to, aby ste potrebovali premenovať svoj iPhone. Hodí sa to napríklad pri jazde v aute, keď cestujete s priateľkou (ktorá má tiež iPhone) a infotainment nedokáže zobraziť viac informácií ako „iPhone“ alebo „iPhone používateľa“. V takejto situácii by sa vám hodilo obe zariadenia navzájom odlíšiť, vďaka čomu by sa medzi nimi pohodlnejšie prepínalo. 

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Toto isté ale platí aj v prípade, keď si vytvárate osobný hotspot (zdieľanú Wi-Fi) niekde na verejnosti. Okrem vášho zariadenia, ktoré sa volá iPhone, je zvyčajne na rovnakom mieste ešte desiatka iných smartfónov s rovnakým menom. Aby ste mali teda rýchly prehľad o tom, ktorý z nich patrí vám, pripravili sme si tento stručný návod. 

Všetko to začína tým, že svoje zariadenie odomknete a prejdete do aplikácie Nastavenia. Potom pokračujte podľa postupu, ktorý opisujeme v texte nižšie. 

Návod: Ako premenovať iPhone alebo iPad?

  • V nastaveniach otvorte sekciu Všeobecné.
  • Tu vyberte kolónku Informácie.
  • V hornej časti môžete vidieť „Názov“.
  • Po kliknutí môžete napísať nový názov iPhonu. 
  • Potvrdíte tlačidlom Hotovo.
  • To bolo všetko, váš iPhone alebo iPad sa teraz volá tak, ako ste si to sami nastavili.
Ako premenovať iPhone alebo iPad? Takýmto jednoduchým spôsobom.

Bonus: Ako premenovať Apple Watch? 

Toto bol stručný návod na to, ako premenovať iPhone. Dôležité je však spomenúť, že si môžete premenovať aj iné Apple zariadenia, ako napríklad hodinky Apple Watch.

Pre tie otvorte vo svojom iPhone aplikáciu Watch, v sekcii „Všeobecné“ kliknite na „Informácie“ a v hornej časti displeja pokračujte na „Názov“. Po rozkliknutí tejto položky môžete do kolónky napísať čokoľvek, čo si len prajete. 

Celý proces vám v tomto prípade zaberie sotva niekoľko sekúnd. Ušetriť vám môže ale minúty hľadania. Tak čo, premenovali ste si už svoje zariadenia, alebo ich máte radi také, aké ich „Apple stvorilo“? Svoje názory a odpovede nám napíšte do komentárov. Budeme vďační za každú reakciu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.