Do našej redakcie nám denne chodia mnohé dotazy, na ktoré sa vám snažíme odpovedať. Tie najfrekventovanejšie ale vyberáme a prinášame vám ich vo forme návodov. Toto je napríklad jeden z nich. Ako premenovať iPhone alebo iPad? Takýmto jednoduchým spôsobom.

Ako premenovať iPhone alebo iPad? Takýmto jednoduchým spôsobom.

Na to aby ste si premenovali vaše zariadenie môžete mať viacero dôvodov. Tým hlavným býva napríklad konektivita zariadenia s autom. Pokiaľ povedzme cestujete s priateľkou, neviete, ktorý iPhone je ktorý a tak by sa vám ho hodilo odlíšiť. To isté platí aj v prípade, keď si chcete vytvoriť osobný hotspot niekde na verejnom mieste, kde je okrem vášho zariadenia, ktoré sa volá iPhone ešte desiatka iných s rovnakým názvom. Presne preto si majitelia menia meno svojich zariadení, aby ich vedeli identifikovať.

No a presne preto vám prinášame dnešný veľmi jednoduchý a stručný návod na to ako to urobiť. V prvom rade musíte vaše zariadenie odomknúť a prejsť do sekcie nastavenia. Tu zvolíte následujúci postup:

Návod:

  • V nastaveniach otvorte sekciu Všeobecné
  • Tu vyberte kolónku Informácie
  • V hornej časti môžete vidieť “Názov”
  • Po kliknutí môžete napísať ako chcete aby sa vaše zariadenie volalo.
  • Potvrdíte tlačidlom Hotovo
  • To bolo všetko, váš iPhone alebo iPad sa teraz volá tak ako sami chcete.
Ako premenovať iPhone alebo iPad? Takýmto jednoduchým spôsobom.

Toto bol stručný návod na to ako previesť toto nastavenie na iPhone alebo iPade. Môžete si ale tiež premenovať aj hodinky Apple Watch. Postup je v podstate rovnaký, ibaže si musíte vo vašom iPhone otvoriť aplikáciu Watch. Tu sa opäť dostanete do sekcie “Všeobecné”, pokračujete “Informácie”. V hornej časti môžete spozorovať “Názov” a po jeho rozkliknutí napísať čokoľvek čo si len prajete.

Celý proces vám v tomto prípade zaberie sotva niekoľko sekúnd. Ušetriť vám môže ale hodiny hľadania. Tak čo premenovali ste si už svoje zariadenia, alebo ich máte radi také, aké ich “Apple stvorilo”? Svoje názory a odpovede nám napíšte do komentárov a rovnako tak na Facebook. Budeme vďační za každú reakciu.

Ako premenovať iPhone alebo iPad? Takýmto jednoduchým spôsobom.
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here