Veľa krát sa nás pýtate, Ako vypnúť zvuky fotoaparátu a snímok obrazovky na vašom iPhone? Tento zvuk neprináša nič hodnotné a pri fotografovaní v noci je zbytočne nahlas. Niekedy je dokonca dosť nevhodný. Ako sa ho teda môžeme rýchlo a efektívne zbaviť?

Ako vypnúť zvuky fotoaparátu a snímok obrazovky na vašom iPhone najjednoduchším spôsobom?

Ako vypnúť zvuky fotoaparátu a snímok obrazovky na vašom iPhone?
Najjednoduchší spôsob je zapnutie tichého režimu – svetapple.sk

Ak neviete, ako vypnúť zvuk na vašom iPhone počas fotenia či počas vytvárania screenshotov, ste na správnom mieste. V tomto článku si ukážeme niekoľko rýchlych a jednoduchých metód, ktoré vám s tým pomôžu.

- Reklama -

Začneme asi tým najbežnejším a najjednoduchším spôsobom, akým sa to dá urobiť. Tento postup funguje prakticky na každom jednom iPhone od modelu 2G po najnovší iPhone 11 Pro. Stačí ak prepnete vypínač zvuku na bočnej strane zariadenia do druhej polohy. Všetky zariadenia majú tento vypínač v hornej časti, na ľavej strane.

Pokiaľ je prepínač nasmerovaný na vás (bližšie k obrazovke), zvuky sú zapnuté a všetko funguje normálne. Ak ho však posuniete smerom dole (uvidíte aj oranžový symbol), zariadenie sa nachádza v tichom režime. Telefón vám bude v tomto stave maximálne vibrovať vo vrecku. Zabraňuje však prehrávaniu zvuku počas fotenia.

Zapnite živé fotografie v aplikácii fotoaparátu.

Ako vypnúť zvuky fotoaparátu a snímok obrazovky na vašom iPhone?
Počas Live fotografovania zvuk fungovať nebude – svetapple.sk

Druhým zaujímavým trikom je využívanie živých fotografii. Tie sa nachádzajú na iPhone 6S a novších modeloch. Tieto fotografie sa skladajú z niekoľko sekundového krátkeho videa, ktorého súčasťou je aj zvuk. No a na to aby ho mohol iPhone lepšie nasnímať, nemôže žiadne zvuky vydávať ani on sám. Deaktivuje sa teda otravný zvuk fotoaparátu.

Ak chcete živé fotografie spustiť alebo vypnúť, musíte tak urobiť v aplikácii fotoaparát. Slúži na to ikonka v strede, v hornej časti obrazovky (Na nových iPhonoch je to ikonka vpravo). Keď sa zmení na žltú, povolili ste živé fotografie. „Zvuk uzávierky“ teda zmizne. Negatívna stránka môže byť ale to, že takéto fotografie zaberajú viacej miesta, môžu byť o čosi menej kvalitné a tiež budú mať aj horší vplyv na výdrž batérie.

Manuálne znížte hlasitosť tlačidlami alebo v ovládacom centre.

Ako vypnúť zvuky fotoaparátu a snímok obrazovky na vašom iPhone?
Zmenu hlasitosti si môžete nastaviť aj v ovládacom centre – svetapple.sk

To ako hlasno zvuk fotoaparátu počujete závisí od toho, pri akej nastavenej hlasitosti sa prehráva. Na úpravu hlasitosti teda môžete použiť napríklad tlačidlá na bočnej strane vášho iPhonu. Pozor: nestláčajte ich počas fotenia. V tomto prípade neuberiete zvuk ale vytvoríte fotografiu.

Urobte to preto pred tým ako otvoríte aplikáciu. Tlačidlo zníženia hlasitosti držte dovtedy, kým sa neukáže ikonka stlmeného zvuku. Toto nastavenie sa dá vykonať aj priamo v ovládacom centre. Ovládanie hlasitosti nájdete hneď vedľa ovládania jasu.

V Japonsku alebo Kórei vypnete zvuky fotoaparátu len pomocou Jailbreaku.

Ako už ste asi z článku pochopili, tento zvuk nejde vypnúť žiadnym dlhodobým prepínačom. Najlepšia alternatíva je podľa nás tá prvá a teda prepnúť zariadenie do tichého režimu cez tlačidlo na boku.

Ako vypnúť zvuky fotoaparátu a snímok obrazovky na vašom iPhone?

Všade vo svete to ale takto jednoducho nefunguje. Na záver sme si pre vás pripravili malú „pikošku“ z Japonska a Kórei. Apple produkty, ktoré si tu zakúpite musia mať zapnutý zvuk fotoaparátu za každých okolností.

Je to v nich natvrdo naprogramované. Dôvod je taký, že by práve takýto zvuky mali zabrániť tomu aby ľudia nevytvárali nevhodné fotografie iných ľudí bez ich vedomia. Na to aby ste to vypli vám teda môže pomôcť jedine Jailbreak.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.