Apple predstavilo vrámci WatchOS 6 mimoriadne praktickú funkciu. Vaše hodinky vás budú upozorňovať na to, keď sa budete nachádzať v príliš hlučnom prostredí. Dôvodom je to, aby ste si nepoškodili sluch. Prečítajte si: Návod – Prispôsobte si upozornenie na hluk v Apple Watch.

Hluk v Apple Watch vrámci WatchOS 6

Pokiaľ ste o tejto novinke ešte nepočuli ani sa nečudujte. Jednoducho vám unikla ako súčasť operačného systému WatchOS 6. Každopádne tu je a rovnako tak je pripravená pomáhať svojim používateľom. Funkcia sa týka len Apple Watch Series 4.

- Reklama -

Hodinky vás pri vstupe do miestnosti alebo na miesto so zvýšeným množstvom decibelov upozornia, že to nemusí byť zdravé pre vaše uši. Samozrejme, hudbu nahlas počujete. Možno si ale neuvedomíte ako nahlas v skutočnosti hrá a čo vám to môže spôsobiť. Apple ako budúci priekopník v oblasti zdravia chce svojim používateľom pomôcť aj v tomto smere. Prečo takúto pomoc teda neprivítať?

Na druhú stranu môže byť ale toto upozornenie aj trocha otravné. Predsa len občas ľudia pracujú na miestach, kde je zvýšená intenzita hluku. Používajú ale štuple do uší alebo sluchátka čo však hodinky nevedia. Presne v takýchto prípadoch sa dá funkcia prispôsobiť alebo úplne deaktivovať. Nebude používateľa zbytočne otravovať.

Návod - Prispôsobte si upozornenie na hluk v Apple Watch. - svetapple.sk

Ako to presne funguje?

Dôležité je aj vyriešiť fakt, ako vás budú hodinky informovať. Nie pri každom sebe-menšom zvýšení decibelov vám zavibruje telo Apple Watch a vyskočí na vás bezpečnostná fráza. Hodinky vás budú upozorňovať len za tých okolností, že priemerná úroveň zvuku dosiahne alebo prekročí 90 decibelov po dobu viac ako 180 sekúnd (3 minút).

Hodinky taktiež sledujú úroveň hluku počas celého dňa a vyhodnocujú z nich priemer. Následne vás budú upozorňovať, pokiaľ denné limity hluku prekročia tie, ktoré sú stanovene svetovou zdravotníckou organizáciou.

Návod - Prispôsobte si upozornenie na hluk v Apple Watch. - svetapple.sk
Návod – Prispôsobte si upozornenie na hluk v Apple Watch. – svetapple.sk

Dôležitou bezpečnostnou informáciou je fakt, že vás nikto nebude odpočúvať. Apple sa zaprisahalo, že žiadne zvuky nebudú nahrávané alebo ukladané či už v zariadení alebo kdekoľvek inde (napríklad na Cloude).

Návod – Nastavte si upozornenie na hluk v Apple Watch.

Pokiaľ ste si mysleli, že budete potrebovať vaše hodinky, nie je to pravda. Budete potrebovať len váš iPhone a aplikáciu Watch. Cez hodinky sa aplikácia hluk prispôsobiť nedá.

  • Otvorte si aplikáciu Watch (v iPhone)
  • Scrollujte dole a vyberte možnosť „Hluk“
  • Prispôsobte hodnotu hluku (v tejto sekcií môžete prispôsobiť upozornenia tak ako vám to vyhovuje, prípadne funkciu úplne zakázať).
  • Hluk sa dá jednoducho vypnúť cez tlačidlo „povolenia“ v tejto sekcii
  • Hotovo!
Návod - Prispôsobte si upozornenie na hluk v Apple Watch. - svetapple.sk
Návod – Prispôsobte si upozornenie na hluk v Apple Watch. – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.