Pokiaľ vlastníte Apple Watch, máte možnosti, o ktorých ste možno ani nevedeli. Ak na nich prepínate pesničky, ktoré vám hrajú do slúchadiel z vášho iPhonu, mali by ste vedieť, že si tieto skladby môžete pridať aj priamo do zariadenia, ktoré nosíte na zápästí. Jednoducho si k ním pripojíte trebárs AirPods a ste nezávislí na vašom iPhone. Je to perfektné na tréningy v posilňovni, alebo napríllad pri behaní. 

Apple Watch a vlastná hudba

Inteligentné hodinky od Apple majú vstavané úložisko. Môžete si sem nahrať aplikácie, fotografie ale aj hudbu. Pamäť je v prípade prvej generácie až po verziu Series 3 vždy 8 GB, čo sa nemusí zdať ako dosť.

Pokiaľ ale vlastníte Apple Watch Series 4, kapacita sa v tomto prípade zväčšila až na 16 GB. Modely Series 5 a vyššie majú 32 GB a Series 9 / Ultra 2 dokonca 64 GB. 

Vo všetkých prípadoch sa tu nachádza dosť miesta na to, aby ste si sem mohli uložiť svoje pesničky z iPhonu. Celý proces je veľmi jednoduchý a zaberie vám sotva niekoľko sekúnd.

Ak sa chystáte behať, cvičiť alebo robiť čokoľvek iné, pri čom nepotrebujete svoj iPhone, určite vám to odporúčame vyskúšať. Hudbu môžete počúvať omnoho jednoduchším spôsobom ako kedykoľvek pred tým a telefón vám nebude poskakovať vo vrecku, alebo zavadzať v roku. Pokračujte teda nižšie a prečítajte si návod „ako na to“:

Návod: Ako si do Apple Watch nahrať hudbu.

 • Vezmite do ruky svoj iPhone a otvorte na ňom aplikáciu Watch
 • V základom menu scrollujte smerom dole a nájdite sekciu „Hudba“
 • Po jej otvorení môžete vidieť, čo sa vám do hodiniek automaticky pridalo. Prepínačmi na pravej strane sa dá táto hudba vymazať.
 • Ak chcete vlastné albumy alebo playlisty, kliknite nižšie na tlačidlo „Pridať hudbu…“
 • Teraz máte na výber z komplet celej hudobnej knižnicem ktorú máte v iPhone. Vyberte si čo chcete počúvať.
 • Ak ste si vybrali, stačí kliknúť na malé „+“, ktoré sa nachádzala v pravom hornom rohu
 • Hotovo!
Návod: Návod: Ako si do Apple Watch nahrať hudbu.
Návod: Ako si do Apple Watch nahrať hudbu.

Návod: Ako z Apple Watch vymazať playlist alebo album

Pokiaľ ste si vyššie uvedeným postupom pridali hudbu do Apple Watch, môže sa stať, že vás po čase omrzí a chcete to zmeniť. Vymazanie je tiež veľmi jednoduché a robíte ho v aplikácii Watch na vašom iPhone.

 • Opäť si otvorte aplikáciu Watch
 • V menu vyberte položku Hudba
 • Pod ikokou pridať hudbu vidíte už pridané albumy a playlisty. Potiahnite prstom smerom doľava po albume alebo playliste, ktorý chcete vymazať.
 • Potvrďte vaše konanie kliknutím na tlačidlo „Vymazať“.
 • Hotovo!
Prečítajte si tiež  Prvá recenzia MagSafe Duo. Funguje dobre, no spracovanie je vraj lacné.

Dôležité je ešte zdôrazniť, že minimálne v našom prípade bolo nutné hodinky pri pridávaní skladieb napojiť do elektrickej siete. Možno to bude vyžadované aj od vás. 

Návod: Návod: Ako si do Apple Watch nahrať hudbu.
Návod: Ako si do Apple Watch nahrať hudbu. – svetapple.sk

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.