Čo prinesie HomeOS?

Aj keď okrem názvu nevieme o HomeOS v podstate nič, pri pohľade na celkový ekosystém produktov od spoločnosti Apple dokážeme odvodiť, na čo tento systém bude slúžiť.

Apple postupne individualizuje svoje platformy a tak už nepoužíva jeden operačný systém pre viacero zariadení súčasne. Každý produkt získava svoj vlastný softvér, ktorý je preň vyladený do absolútnych detailov.

HomeOS je názov, ktorý sme doposiaľ nikdy nepočuli, no Apple ho viackrát použilo v nábore nových zamestnancov na svojich internetových stránkach. Existuje preto veľká pravdepodobnosť, že operačný systém bude predstavený na WWDC 2021. Na čo ale bude slúžiť?

HomePod a Apple TV jednom 

Možno ani neviete, no softvér pre inteligentný reproduktor HomePod je postavený na princípe tvOS 15. Apple túto zmenu urobilo v priebehu minulého roka, vďaka čomu zaradilo Apple TV a HomePod do jednej kategórie, takzvaných domácich zariadení.

HomePod má operačný systém založený na tvOS!
HomePod má operačný systém založený na tvOS!

Určite nám ale dáte za pravdu, že by znelo lepšie, keby mali oba produkty jeden univerzálny operačný systém s výstižnejším názvom. No a túto úlohu bude zrejme zastrešovať HomeOS, ktorý už potichu klope na dvere.

Z nášho pohľadu to môže zájsť až tak ďaleko, že firma ani neuvedie tvOS 15 a rovno ho nahradí univerzálnym systémom. Táto teória sa samozrejme nemusí potvrdiť, no nech sa na to pozeráme z akéhokoľvek uhla pohľadu, vždy skončíme pri jednom a tom istom výsledku. Prepojenie týchto produktov by malo byť po softvérovej stránke jednoduchšie.

Ako by mohlo vyzerať prepojenie Apple TV a HomePod?
Zdroj: 9to5mac.com

Napomáhajú nám ani dávnejšie fámy, ktoré naznačovali, že HomePod a Apple TV budú v budúcnosti tvoriť jedno zariadenie určené pre domácnosť. Preň by bol HomeOS ako stvorený, nemyslíte?

Dátum vydania

Apple oznámilo WWDC 2021: Dočkáme sa iOS 15, watchOS 8 a ďalších operačných systémovHomeOS bude predstavený v rámci Worldwide Developers Conference 2021 (WWDC 2021), ktorá sa uskutoční 7. júna o 19:00 hodine nášho času.

Hlavný event bude trvať 1-2 hodiny a okrem HomeOS uvidíme aj iPadOS 15iOS 15tvOS 15 a watchOS 8 + hardvérové novinky.

Tesne po predstavení bude nový softvér sprístupnený vývojárom po celom svete pre účely testovania a prispôsobovania apiek. Po dokonalom vyladení systému (trvá to cca 3 mesiace) bude HomeOS dostupný širokej verejnosti. Hovoríme o septembri až októbri 2021.

Napíšte nám dole do komentára, čo od tejto novinky očakávate vy. Tešíme sa na všetky vaše názory a reakcie.

Prečítajte si tiež  MacBook Air M1 je opäť v zľave. Apple má konečne dostupný notebook
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.