Spoločnosť Apple sa v roku 2023 s inováciami svojich inteligentných hodiniek Apple Watch práve nepretrhla. Je síce pravda, že firma predstavila niekoľko nových modelov, no po vizuálnej a ani hardvérovej stránke sa zas až o toľko nezmenili.

Konkrétne Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2, ktoré kúpite na Slovensku od 456 € a 859 € disponujú rovnakým dizajnom, ako predošlé Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra. Hodinky majú dokonca aj tie isté snímače, takže rozdiely musíme hľadať skutočne v detailoch. No a jeden môže byť naozaj podstatný.

Je síce pravda, že Apple Watch bolo možné cez asistovaný prístup ovládať aj ináč ako dotykom (pohybmi ruky, na ktorej sa hodinky nachádzali), no táto funkcia nebola nikdy tak dokonalo vyladená, ako práve v nových modeloch.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Keďže v nich Apple použil výkonnejší čip s označením S9, ktorý uzatvára kapitolu predošlého čipu S6, S7 a S8 s odlišným názvom, ale úplne rovnakým hardvérom, firme sa podarilo nastaviť rýchlejšie reakcie snímačov v spodnej časti hodiniek na zmeny pohybu svalov, ktoré má používateľ na zápästí.

Čo je to Double Tap v Apple Watch? 

Práve vďaka tomu sem mohla pribudnúť funkcia Double Tap, ktorá nahrádza fyzický dotyk na displeji, pokiaľ chcete napríklad potvrdiť vypnutie budíka, alebo časovača no v jednej ruke máte nákup a v druhej psie vodidlo.

V takomto prípade stačí, aby ste končekmi ukazováka a palca urobili jednoduché gesto a hodinky ho zaznamenajú. To, ako to celé funguje si môžete pozrieť na videu nižšie, o ktoré sa postarala priamo spoločnosť Apple.

Z nášho pohľadu je Double Tap výborná funkcia a dokonca si dovolíme tvrdiť, že je aj jediným dôvodom, prečo by niekto v roku 2023 / 2024 mal reálne uvažovať nad novými modelmi Apple Watch v porovnaní s ich výrazne lacnejšími predchodcami.

Ináč sú totiž skoro rovnaké a ak si Double Tap viete odpustiť, ušetriť dokážete pokojne aj stovky eur. Rozhodnutie, ale nechávame na vás. Každý má predsa iné preferencie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Predala sa vzácna vizitka Steva Jobsa. Nebola ani taká drahá
Môže ťa zaujímať
- Reklama -