Spoločnosť Apple nám predstavila úplne nové inteligentné hodinky Apple Watch Series 9 (viac sa o nich dočítate tu) a Apple Watch Ultra 2 (viac sa o nich dočítate tu), ktoré priniesli skôr decentnejšiu inováciu hardvéru. Obe zariadenia dostali do vienka výkonnejší procesor S9, ktorý ponúkne rýchlejšie reakcie v rámci operačného systému watchOS. Nie je to však všetko.

Technologický gigant z Cupertina sa totiž počas prezentácie noviniek vytasil s funkciou, ktorú začali dlhoroční používatelia Apple Watch novým modelom okamžite závidieť. Double Tap umožňuje ľuďom jednoduchým gestom dotyku dvoch prstov na ruke (na ktorej majú hodinky) potvrdiť budík alebo prichádzajúci hovor. Táto inovácia sa hodí napríklad vtedy, keď máte počas venčenia druhú ruku zaneprázdnenú vodidlom alebo jednoducho vtedy, keď vám príde gesto pohodlnejšie ako dotykové ovládanie.

Spoločnosť Apple na prezentácii prezradila, že táto novinka je v Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 k dispozícii najmä vďaka novému čipu, ktorý je spolu so senzormi schopný tieto gestá rozoznávať a promptne na ne reagovať.

Čo keď vám, ale povieme, že toto isté vedia možno aj tie vaše Apple Watch. Dokonca to tu funguje už niekoľko rokov!

Gestá máme na Apple Watch od roku 2021

assistivetouch
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple totiž v roku 2021 predstavila nové funkcie prístupnosti pre Apple Watch, pomocou ktorých sa dajú inteligentné hodinky ovládať bez toho, aby ste sa čo i len dotkli displeja. Zariadenie sleduje pohyby vašej ruky a taktiež rozoznáva gestá podobné Double Tap alebo zovretiu zápästia.

Reakcie sú možno o čosi pomalšie, no zariadenie reaguje veľmi podobným spôsobom, ako čerstvo predstavené modely. Ešte dodáme, že Apple do watchOS túto funkciu pridal najmä pre hendikepovaných používateľov, ktorí môžu mať so štandardným ovládaním Apple Watch problém. Aktivovať si ju, ale môže úplne každý.

Doble Tap teda možno nie je až takou inováciou, ako sa na prvý pohľad zdalo a my v redakcii sme presvedčení o tom, že by fungoval aj na starších modeloch Apple Watch, keby prišiel vo forme softvérovej aktualizácie.

Spoločnosť Apple však chce predávať a presne preto niektoré softvérové funkcie dlhodobo uzamyká len pre nové, prípadne prémiové modely, ktoré sa po hardvérovej stránke ani nelíšia od tých starých. Je to trochu neférový prístup, no už niekoľko rokov je štandardom napríklad pre iPhone. A my sme si žiaľ zvykli…

Ak vás zaujímajú informácie týkajúce sa nových smartfónov z dielne Apple, určite si nenechajte ujsť naše články, v ktorých sme zhrnuli všetky zásadné novinky modelového radu iPhone 15.

Prečítajte si tiež  Apple kašle na používateľov: Apple Watch Series 9 a Ultra 2 majú stále mizernú výdrž batérie

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -