Hoci o tom mnoho ľudí nevie, spoločnosť Open AI nedávno spustila svoju oficiálnu aplikáciu ChatGPT pre počítače Mac, čím dokonca predbehla zariadenia s operačným systémom Windows! Nová šikovná apka pre Apple používateľov prináša väčšinu funkcií z mobilnej verzie ChatGPT priamo na desktop bez potreby využívania webového prehliadača. Informuje o tom 9to5mac.

Najväčšou výhodou aplikácie ChatGPT pre Mac je, že používateľovi dáva okamžitý prístup k umelej inteligencii z ľubovoľného miesta pomocou jednoduchej klávesovej skratky. Predvolená skratka je Option + Space, ale môžete si nastaviť aj vlastnú, aby ste boli pri svojej práci čo najviac efektívni.

Táto novinka vám môže zásadne zjednodušiť život. Napríklad ja osobne som mal doposiaľ non-stop otvorenú záložku so službou ChatGPT v programe Chrome a neustále som sa ku nej musel vracať. Po novom mi na Macu stačí zadať jednoduchú klávesovú skratku a v ChatGPT som prakticky okamžite.

Skratky z iOS fungujú aj v macOS

Zaujímavé je tiež to, že spoločnosť OpenAI preniesla rovnaké skratky, ktoré podporuje ChatGPT na iOS aj na platformu macOS. Používateľ si ich môže nastaviť cez aplikáciu Skratky na svojom Macu.

Celý postup je úplne jednoduchý. Stačí, aby ste najskôr vytvorili novú skratku, potom vybrali aplikáciu ChatGPT zo zoznamu a následne pridali požadovanú akciu.

ChatGPT ponúka dve skratky a to konkrétne „Ask ChatGPT“ a „Start Voice Conversation with ChatGPT“. Pokiaľ chcete využívať jednu z týchto skratiek, môžete si nastaviť napríklad klávesovú skratku Control + Space na jej rýchlu aktiváciu.

Perfektná je aj možnosť pridania ikony na začatie hlasovej konverzácie s ChatGPT priamo do docku vo vašom Macu. Skratka funguje aj vtedy, keď apku v danej chvíli nemáte zapnutú.

ChatGPT prináša na počítače Mac inteligentného hlasového asistenta 

Obrovské množstvo ľudí už dnes využíva asistenta ChatGPT v operačnom systéme iOS na to, aby si vytvorili vlastnú verziu inteligentnejšej Siri.

Toto isté funguje aj na počítačoch s operačným systémom macOS, vďaka čomu je komunikácia oveľa intuitívnejšia a hlavne jednoduchšia. Ako iste viete, Siri je vo svojej kategórii dosť pozadu.

V tejto chvíli nám už iba zostáva počkať na to, či spoločnosti Apple a OpenAI skutočne uzavreli partnerstvo a my uvidíme prvky ChatGPT priamo v operačných systémoch iOS 18 alebo macOS 15. Pokiaľ sa tak stane, technologický gigant z Cupertina môže zažiť obrovský úspech.

Ako stiahnuť aplikáciu ChatGPT pre Mac? 

Aplikáciu ChatGPT pre Mac stiahnete zatiaľ trochu zložitým spôsobom a žiaľ je ku tomu potrebné aj prémiové konto. Otvorte si službu vo svojom prehliadači a po prihlásení kliknite na ikonu s vašim menom / logom v pravom hornom rohu.

Prečítajte si tiež  iOS 18 sa s týmto skrytým detailom pripravuje na iPhone 16

Následne kliknite na tlačidlo „Download the macOS App“ a prehliadač zaháji okamžité sťahovanie. Samotný súbor má necelých 50 MB.

ChatGPT pre Mac
Zdroj: SvetApple

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -