Spoločnosti Apple akoby ušiel vlak v oblasti generatívnej umelej inteligencie. Firma síce niekoľkokrát potvrdila, že vyvíja vlastné jazykové modely, no konkurencia je v tomto smere ďalej. Aj preto sa technologický gigant z Cupertina rozhodol spojiť s tými najlepšími, aby zákazníkom ponúkol niečo, čo nebude mať zatiaľ žiaden Android. V iOS sa objavia funkcie z geniálneho ChatGPT.

Túto informáciu potvrdil známy leaker a analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Podľa jeho vlastných slov spoločnosť Apple umožní používanie populárneho chatbota od spoločnosti OpenAI ako súčasť svojich nových AI funkcií v systéme iOS 18. Pôjde o zásadné vylepšenie, na ktoré sa už teraz veľmi tešíme.

Hoci spoločnosť Apple ešte stále rokuje aj so spoločnosťou s Google o partnerstve v oblasti AI, podľa najnovších správ sa Apple blíži k uzavretiu dohody skôr s OpenAI.

Práve tá by umožnila Apple ponúknuť populárny ChatGPT ako súčasť širokej škály nových exkluzívnych AI funkcií, ktoré plánuje oznámiť budúci mesiac.

V iOS 18 by mohol byť zabudovaný ChatGPT

Zdroj: YouTube / FutureOS / Unsplash / Vojtech Bruzek (úprava redakcie)

Podrobnosti o tom, ako by tieto funkcie a integrácie mohli fungovať v praxi žiaľ zatiaľ nie sú jasné. Zdroje oboznámené s touto novinkou, ktoré si želali zostať anonymné naznačujú, že obe strany finalizujú podmienky dohody o využívaní funkcií ChatGPT v operačnom systéme iOS 18.

Apple rokoval aj s Alphabet Inc., materskou spoločnosťou Google o licencovaní ich chatbota Gemini, ale tieto diskusie zatiaľ neviedli k dohode.

Súkromie a rýchlosť na prvom mieste

Správa zo štvrtka zdôrazňuje, že AI funkcie iOS 18 budú čiastočne poháňané dátovými centrami Apple s procesormi Apple Silicon, avšak väčšina AI funkcií systému iOS 18 bude fungovať priamo na zariadení, čo spoločnosti Apple umožní dosiahnuť maximálnu bezpečnosť aj rýchlosť.

Apple by mal oznámiť iOS 18 a jeho nové AI funkcie na vývojárskej konferencii WWDC 2024, ktorá sa začína špeciálnym eventom 10. júna. Všetko budeme sledovať.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo druhú betu iOS 13.3, iPadOS 13.3, tvOS 13.3 a WatchOS 6.1.1.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -