Umelá inteligencia ChatGPT je v súčasnosti celosvetovým hitom. Dnes už dokáže fungovať aj na jazykovom modeli GPT-4, ktorý si dokonca viete vyskúšať zadarmo, hoci sa zaň bežne platí.

Napadlo vás ale, ako by mohlo GPT 3.5 alebo GPT-4 fungovať priamo v iPhone alebo Apple Watch? Dnes vám ukážeme, ako na to. Pomôže vám nová skratka S-GPT, o ktorej informoval TechRadar.

Skratku S-GPT vytvoril vývojár Federic Viticci a integroval ju do natívnych systémových funkcií v iOS, iPadOS, macOS a watchOS. Jej nastavenie je úplne bezplatné pre všetkých používateľov a jej hlavnou úlohou je jednoduchá integráciu chatGPT do zariadení od spoločnosti Apple.

Čo dokáže S-GPT pre iPhone, Apple Watch či Mac? 

S-GPT pre iPhone
Zdroj: Macstories

Nová skratka S-GPT vám umožňuje klásť otázky do systému ChatGPT napríklad aj z domovskej obrazovky na svojom iPhone. Federic Viticci zdôrazňuje, že sa S-GPT môžete opýtať absolútne na čokoľvek, pričom odpoveď vám príde do niekoľkých sekúnd a zároveň je funkcia integrovaná aj do systémových apiek a služieb, ako napríklad Apple Music, Safari, kalendár, schránka a ďalších.

Skratka v súčasnosti pracuje iba s textom, no dobrou správou je, že neexistujú žiadne obmedzenia, ktoré by sa týkali jeho dĺžky, respektíve dĺžky otázky. A ak sa teraz pýtate, v čom sa líši od iných skratiek, ktoré fungovali podobným spôsobom na iPhone už pred mesiacmi, niekoľko rozdielov tu je.

V prvom rade treba zdôrazniť, že S-GPT využíva úplne nové chatovacie API, ktoré len nedávno vydala spoločnosť OpenAI. To slúži na dopĺňanie textu a zároveň má schopnosť produkovať vysokokvalitné výsledky.

S-GPT pre iPhone
Zdroj: Macstories

S-GPT tiež podporuje konvenčný režim, čo v praxi znamená, že keď komunikujete s umelou inteligenciou a v tomto procese jej kladiete ďalšie otázky (v rámci jedného vlákna / relácie), systém automaticky uchováva kontext vašich prevládajúcich otázok a dokáže na ne lepšie reagovať.

S-GPT pre iPhone
Zdroj: Macstories

Zároveň je tiež možné skratku kedykoľvek zastaviť a exportovať úplný záznam celej vašej konverzácie s ChatGPT, ako jeden prepis. Možností je skrátka ohromné množstvo.

Na používanie S-GPT musíte platiť. Stojí ale tak málo, že vás to nebude trápiť

Aj keď je samotné nastavenie S-GPT bezplatné, na to, aby táto skratka fungovala potrebuje využívať vývojárske API Open AI (s prístupom ku PAYG fakturácii), za ktoré sa platí. Nemusíte sa však ničoho obávať, pretože cena je úplne zanedbateľná.

Ako uvádza web Macstories, na ktorom autor novú skratku prezentuje, sám zaplatil za jej používanie doteraz len 1,5 $ (1,36 €), pretože využívanie jazykového modelu je týmto spôsobom mimoriadne lacné – používateľ platí len za počet požiadaviek, ktoré do AI zadá.

Prečítajte si tiež  Táto otravná chyba v iOS 17 má poriadne štve: Stretli ste sa s ňou aj vy?

Ak vám bude stačiť GPT-3.5 (ktoré odporúča používať aj autor skratky), za 1 000 tokenov zaplatíte iba 0,002 $. Skratku však môžete používať aj s modernejším jazykovým modelom GPT-4, no počítajte s tým, že v takomto prípade môže byť cena za používanie pokojne aj dvojnásobná.

Kde sa dá stiahnuť S-GPT? 

Samotná skratka S-GPT sa dá stiahnuť po kliknutí na tento odkaz no na jej používanie budete potrebovať aj ďalšiu pomocnú skratku S-GPT Encoder, ktorú stiahnete tu.

Pri aktivácii skratky budete potrebovať aj OpenAI API Key, v rámci ktorého musíte mať nastavené „pay-as-you-go“ predplatné. To je potrebné aktivovať ešte predtým, ako si vygenerujete svoj API kľúč.

Pokiaľ vám niečo nie je jasné, alebo ste sa pri nastavovaní skratky zasekli, kliknite na tento odkaz, kde autor skratky vysvetľuje všetky postupy a informácie maximálne podrobne.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

(1 $ = 0,91 €)

Môže ťa zaujímať
- Reklama -