AKTUALIZOVANÉ – Hoci to bolo pomerne nečakané a ešte pred pár hodinami sme si mysleli, že iOS 16 Public Beta vyjde neskôr, napokon sa ukázalo, že ju Apple sprístupnilo už dnes. Pokiaľ teda máte záujem o test nového operačného systému, no chceli ste ísť oficiálnou cestou mimo konfiguračné profily, teraz je na to skvelá príležitosť. Samozrejme stále platí, že inštalácia iOS 16 beta so sebou prináša aj riziká, ktoré by ste mali poznať dopredu.

Spoločnosť Apple tiež vydala aktualizovanú verziu iOS 16 beta 3 pre vývojárov s číslom zostavy 20A5312j.

Pôvodný článok spolu s návodom na to, ako sa dostať ku verejnej beta verzii iOS 16

Od oficiálneho príchodu systému iOS 16 nás síce delí ešte niekoľko mesiacov, no už čoskoro by sme si ho mohli vyskúšať aspoň v rámci beta verzie. Očakáva sa, že spoločnosť Apple tento týždeň vydá prvé verejné bety systémov, ktoré nám predstavila minulý mesiac počas WWDC 2022. Najočakávanejším jablkovým systémom je samozrejme iOS 16, ktorý dorazí s poriadnou nádielkou nových funkcií.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Mark Gurman z agentúry Bloomberg minulý mesiac na Twitteri uviedol, že verejná beta verzia systému iOS 16 by mala byť vydaná niekedy v polovici júla. Očakáva sa, že verejná beta verzia by mala korešpondovať s treťou vývojárskou beta verziou iOS 16, ktorá bola vydaná minulý týždeň.

Kedy dorazí verejná beta? 

Nie je jasné, v ktorý deň v týždni bude verejná beta verzia systému iOS 16 vydaná, no aj podľa samotného giganta z Cupertina by to malo byť čoskoro. Vzhľadom na to, že vo štvrtok sa očakáva zverejnenie embarga na recenzie nového MacBooku Air je možné, že sa verejnej beta verzie iOS 16 dočkáme najneskôr v stredu. Naplnil by sa tak podobný scenár ako počas minulého roka so systémom iOS 15.

iPhone so systémom iOS 16 - zamknutá obrazovka
Zdroj: Apple

V horizonte najbližších dní by sme sa taktiež mali dočkať beta verzií pre verejné testovanie aj v prípade systémov iPadOS 16, macOS Ventura, watchOS 9 a tvOS 16. Ak sa chcete pripraviť na príchod verejnej beta verzie aj vy, zaregistrujte sa do bezplatného softvérového programu Apple Beta Software Program priamo na iPhone.

Program vám umožní nainštalovať si do zariadenia vlastný profil, ktorý vám po vydaní umožní nainštalovať beta verziu cez Nastavenia. Po vydaní ostatných beta verzií sa možnosť sprístupní rovnako aj na ostatné Apple zariadenia.

Súhrn noviniek v systéme iOS 16
Zdroj: Apple

Hoci je momentálna developerská verzia iOS 16 relatívne stabilná, stále ide o beta verziu. Apple očakáva prítomnosť chýb a bugov, problémy s kompatibilitou aplikácií alebo so zníženou výdržou batérie. Ak teda disponujete viacerými zariadeniami, radšej si nainštalujte beta verziu na iPhone, ktorý nepoužívate každodenne.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -