Nebudeme si klamať, obrovskú časť úspechu iPhonu tvorí jeho operačný systém iOS. Spoločnosť Apple na ňom pracuje už viac ako 16 rokov a rok čo rok predstavuje jeho vylepšenú verziu, ktorá prináša zaujímavé softvérové inovácie.

Aj keď sa to možno nezdá, súčasný operačný systém iOS 17 bol predstavený pred štyrmi mesiacmi, na základe čoho môžeme skonštatovať, že od nástupcu iOS 18 sme vzdialení už len cca 8 mesiacov. Firma ho vždy v júni na evente WWDC ukáže celému svetu a potom ho až do septembra testuje v rámci vývojárskych aj verejných beta verzií, aby zabezpečila plynulú prevádzku a eliminovala čo možno najviac chýb.

V súčasnosti toho o pripravovanom iOS 18 veľa nevieme, pretože sa podrobnosti ohľadom systému darí prvého pol roka veľmi dobre tajiť. Každopádne sa, ale aj v tomto smere objavili nejaké úniky, ktoré nám naznačujú, že novinka prinesie hlbšiu integráciu umelej inteligencie, ktorá by mala byť lepšie prepojená s hlasovým asistentom Siri. A nebude to samozrejme všetko.

Apple by mohol byť pri iOS 18 odvážnejší 

iOS 18 aktualizácia pre Siri
Zdroj: MacRumors

Tak ako vždy, aj v roku 2024 sa s vysokou pravdepodobnosťou mierne zmení používateľské rozhranie v iPhone. A aj keď na to Apple ide vždycky veľmi pomaly a opatrne, podľa najnovšieho konceptu, o ktorý sa postaral YouTube kanál FutureOS by v Cupertine mohli nabrať trochu viac odvahy.

Predstavte si napríklad, že firma prepracuje ovládacie centrum, ktoré bude dostupné v nových farbách, vytvorí väčšie priečinky pre aplikácie, ktoré budú viac zodpovedať väčším uhlopriečkam iPhonu 16 Pro a iPhonu 16 Pro Max alebo umožní používateľom pridať do docku v spodnej časti obrazovky viac, ako štyri aplikácie.

Mnohé z týchto riešení by boli praktické a určite by ich zúžitkovali fanúšikovia značky, ktorí dokážu oceniť lepšiu „otvorenosť“ operačného systému. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to celé dopadne. Všetky nápady si môžete pozrieť vo videu nižšie:

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

 

Prečítajte si tiež  Pozri si rozdiel medzi európskym a americkým iPhonom 6S!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -