Sociálna sieť Instagram je plná prekvapení. Aj keď si možno myslíte, že ju veľmi dobre poznáte, dnes vám ukážeme funkciu, ktorá sem pribudla nedávno a pravdepodobne by ste o nej bez nás nikdy nepočuli. Sociálna sieť totiž ponúka aj jednu skrytú hru v rámci svojich priamych správ (DM), ktorá vám na prvý pohľad môže pripomínať klasické arkádové tituly, typu Breakout alebo Pong.

Skrytá hra na Instagrame sa ovláda veľmi jednoduchým spôsobom a to tým, že v spodnej časti displeja sa vám objaví malé „pádlo“, ktorým sa presúvate doprava a doľava a snažíte sa zachytiť emotikon, ktorý „skáče“ po displeji zhora nadol (a naopak). Celá hra sa skončí vo chvíli, keď váš emoji nechytíte a spadne. Po celý čas sa vám bude samozrejme rátať skóre, ktoré sa následne uloží a jeho najvyššia hodnota sa zobrazí v pravom hornom rohu.

Instagram prišiel s týmto nápadom na fantastický spôsob, ako zabaviť znudených používateľov a donútiť ich medzi sebou súťažiť. Hra sa totiž nachádza priamo v správach a aktivujte sa jednoduchým spôsobom.

Stačí, keď niekomu pošlete akékoľvek emoji a následne naň kliknete. Potom budete práve s týmto Emoji hrať – emoji však treba poslať iba jedno. Ak pošlete skupinu ikoniek, nebude to fungovať… 

Hra postupne mení vizuál. Nie je, ale dokonalá 

Instagram hra
Zdroj: SvetApple

Samozrejme, celá hra je nastavená tak, aby sa postupne zrýchľovala a priebeh vám sťažovala. Hráči si tiež môžu všimnúť, že za ich obrazovkou bude postupne tmavnúť pozadie. Taktiež je tu funkcia, v rámci ktorej sa môžu s pribúdajúcimi bodmi meniť jednotlivé emoji ikony za iné (larva -> motýľ). Vyzerá to skrátka super.

Azda jediným nedostatkom je fakt, že druhý účastník konverzácie nevie o tom, že hru hráte až do chvíle, kým mu o tom nepoviete, alebo mu nepošlete screenshot vášho najvyššieho skóre. Trochu to teda komplikuje vzájomné súťaženie. Na druhej strane však hra uloží vaše najvyššie skóre bez ohľadu na to, v ktorom chate ste ho dosiahli. Instagram to všetko možno ešte zdokonalí.

Na záver treba uviesť, že nakoľko je táto hra relatívne nová a je dostupná na zariadeniach s operačným systémom iOS a Android, ešte stále to neznamená, že si ju môže užívať každý. Instagram ju zrejme sprístupňuje pomaly a preto na niektorých profiloch v tejto chvíli nefunguje. Všimli sme si to aj my v redakcii. Ak ide aj o váš prípad, odporúčame vám počkať, prípadne aktualizovať apku.

Prečítajte si tiež  Instagram už čoskoro spustí možnosť plateného sledovania

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -