Pokiaľ ste už prešli na aktualizáciu mobilného operačného systému iOS 13.2, možno ste si všimli niekoľko drobných zmien. Táto konkrétne sa týka špeciálne ovládania. iOS 13.2 prináša jednoduchší spôsob akým môžete vymazať aplikáciu.

iOS 13.2 prináša jednoduchší spôsob akým môžete vymazať aplikáciu.

Nové iPhony už nemajú 3D Touch. Apple tomu muselo prispôsobiť aj celý systém. Presne preto pokiaľ podržíte palec na nejakej aplikácii, zobrazí sa vám ponuka možností, ktoré s ňou môžete robiť. Okrem klasických nastavení či rýchlych skratiek tu pribudla po novom aj možnosť “vymazať appku”. Tú sme tu doteraz nemali. Vďaka tomu sa nepotrebného softvéru zbavíte ešte rýchlejšie ako pred týmto updatom.

iOS 13.2 prinášajú jednoduchší spôsob akým môžete vymazať aplikáciu.
nový spôsob vymazania aplikácie v iOS 13.2 – svetapple.sk

Pokiaľ ste chceli vymazávať aplikácie doteraz, postup bol o niečo málo zdĺhavejší. Na aplikácii ste museli podržať prst aj potom ako sa vám zobrazila ponuka rýchlych skratiek či nastavení. Až po cca 2 sekundách ste sa dostali do takzvaného jiggle režimu, ktorý všetky aplikácie roztriasol a to čo ste chceli vymazať ste odstránili stlačením malého “X-ka” v pravom hornom rohu každej aplikácie.

Po tom ako ste to urobili sa vás ešte systém opýtal kontrolným hlásením, či chcete pokračovať. To bolo ale asi všetko. Samozrejme táto možnosť ostáva aj dnes. Využívať ju ale budete asi hlavne vtedy, keď budete mať v pláne vymazať väčšie množstvo aplikácii naraz. To budete robiť ale určite omnoho zriedkavejšie ako vymazávanie aplikácii jednotlivo. Presne preto novinku vítame.

iOS 13.2 prinášajú jednoduchší spôsob akým môžete vymazať aplikáciu.
Režim “Jiggle” – svetapple.sk

Akonáhle kliknete na možnosť “vymazať appku”, systém sa vás aj tu opýta, či tak chcete urobiť naozaj alebo nie. Kontrolná formulka teda ostáva. Páči sa vám tento spôsob alebo budete aj naďalej vymazávať pomocou Jiggle režimu? Napíšte nám do komentárov!

iOS 13.2 prinášajú jednoduchší spôsob akým môžete vymazať aplikáciu.
Overovacia otázka príde vždy – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here