Zdá sa, že od modelového radu iPhone 16 sa očakávajú veľké veci. Investičná spoločnosť Wedbush vyjadruje optimizmus ohľadom pokroku Apple v oblasti umelej inteligencie. Vo svojom vyjadrení predpovedá, že generatívne AI prvky budú kľúčovým faktorom pre nadchádzajúci predajný boom iPhonu 16, ktorý by mal trvať až do roku 2025.

Wedbush pozitívne hodnotí inovácie spoločnosti Apple, pričom okrem iného vyzdvihla aj novú náhlavnú súpravu Vision Pro. Tá predstavuje významný posun v z hľadiska technológii a upokojuje investorov. Podľa analytikov by sa Apple Vision Pro mal už čoskoro začať predávať aj v Číne, kde môže zaznamenať extrémny úspech.

AI prvky budú hlavným predajným artiklom iPhonu 16

Podľa nedávnej správy, ktorú zverejnil portál AppleInsider, firma Wedbush zvýšila svoju cieľovú cenu akcií Apple z 250 na 275 amerických dolárov. Tento krok odzrkadľuje ich silnú vieru v AI ambície, ktoré sa Apple chystá odhaliť v druhej polovici roku 2024.

iPhone 16 Pro
Zdroj: X / AppleTrack

Správa tiež naznačuje, že očakávané odhalenie noviniek v rámci generatívnej umelej inteligencie by mohlo byť pre Tima Cooka jedným z najvýznamnejších momentov dekády.

Mnoho analytikov prirovnáva tento moment k niekdajšiemu predstaveniu prvej generácii iPhonu Stevom Jobsom, ktorý sa zapísal do histórie obrovskými písmenami.

Umelá inteligencia od Apple dorazí ešte tento rok

Unikátne AI funkcie, ktoré budú súčasťou iPhonu 16, sľubujú renesanciu rastu a nový štart pre masívny cyklus modernizácie. Apple signalizoval svoje AI ambície pre rok 2024, pričom všetka pozornosť sa teraz sústreďuje na blížiacu sa konferenciu WWDC 2024.

Umelá inteligencia od Apple
Zdroj: Bing AI

Práve počas tohoto eventu, ktorý odštartuje 10. júna, Apple predstaví nové systémové aktualizácie. O hlavné slovo sa prihlási iOS 18, ktorý odomkne dvere do svete umelej inteligencie.

Ak vás zaujímajú všetky novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme podrobne zhrnuli všetky podstatné informácie o nadchádzajúcich jablkových smartfónoch.

Prečítajte si tiež  5 najväčších noviniek, s ktorými príde iPhone 16 Pro Max

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -