Mobilný operačný systém iOS je z roka na rok prepracovanejší. Spoločnosť Apple sa snaží vyhovieť používateľom aj po „zdravotnej stránke“. Inými slovami, iPhone vám bude schopný po aktualizácii ochrániť sluch. Dnes sa môžete pozrieť na to, ako túto šikovnú funkciu aktivovať.

iOS 14 obsahuje automatické znižovanie príliš hlasných zvukov

Inžinieri sa počas posledných 12 mesiacov evidentne nenudili. Zdokonalili funkciu z minulého roka, ktorá bola navrhnutá na to, aby pomohla používateľom vyhýbať sa počúvaniu príliš hlasnej hudby (pri používaní slúchadiel). Tentokrát sme sa dočkali zásadného vylepšenia technológie.

Nový operačný systém iOS 14 je schopný zmerať úroveň hlasitosti aktuálne prehrávaného obsahu v reálnom čase. Pokiaľ si to želáte, môžete si nastaviť automatické znižovanie hlasitosti zvukov po prekročení vami stanovenej hranice. V návode nižšie vám ukážeme, ako na to:

Ako aktivovať znižovanie príliš hlasných zvukov v iOS 14?

  • Otvorte si Nastavenia na vašom iPhone.
  • V menu vyberte tlačidlo „Zvuky a Haptika“.
  • Teraz vyberte tlačidlo „Stíšiť hlasné zvuky“.
  • V pravej vrchnej časti presuňte prepínač do aktívnej polohy.
  • Vyberte si najvyššiu prípustnú hodnotu decibelov, po ktorej by mal iPhone všetky hlasnejšie zvuky automaticky stíšiť.
  • Novinku je možné používať so slúchadlami EarPods, AirPods, AirPods Pro a ďalšími…
Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: WhatsApp má prekvapenie: Slováci sa z tejto novinky potešia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.