Mobilný operačný systém iOS 14 od spoločnosti Apple, je preplnený novými funkciami, o ktorých na keynote (v rámci WWDC 2020) nebola reč. Jednou z nich je aj kontrola hlasitosti, ktorá vám dokáže prezradiť, či by ste nemali svoje slúchadlá stíšiť, aby ste si ochránili sluch. Je to presné a jednoduché.

iOS 14 – kontrola hlasitosti

Pokiaľ máte radi užitočné funkcie, určite by ste nemali prestať v čítaní. Cupertinský gigant evidentne myslí aj na zdravie svojich používateľov. Tí z dlhodobého hľadiska počúvajú hudbu vo svojich slúchadlách príliš nahlas, čo môže poškodiť ich sluch. Aby sa tomu vyhli, firma v iOS 14 poskytla novú, nenápadnú funkciu, s podrobnými informáciami v reálnom čase.

Váš iPhone dokáže po pripojení AirPods, AirPods Pro a káblových EarPods detekovať, či nemáte hudbu alebo akýkoľvek iný obsah spustený príliš nahlas. Jednoduchý indikátor, ktorý si otvoríte pridaním funkcie Sluch do Ovládacieho centra vám to prakticky predvedie.

iPhone 12 nebude mať v balení slúchadlá. Apple chce zvýšiť predaje AirPods.

Na displeji sa vám zobrazí číselník (od 20 do 110), určujúci silu dB. Pokiaľ neprekročíte hodnotu 80 dB, všetko bude v zelenej farbe s nápisom „OK“. Pokiaľ však prejdete cez tento limit, farba sa zmení na oranžovú a iPhone vás upozorní na hlasný zvuk.

Ak sa pýtate, kto určuje konkrétne normy, v tomto prípade je to samotná WHO (Svetová zdravotnícka organizácia). Ťažko je ale posúdiť, koľko používateľov sa bude týmto „odporúčaním“ riadiť aj v praxi.

Povedzme si na rovinu, že pokiaľ počúvate hudbu pri 80 dB, príliš hlučné vám to asi nepríde. Ak ale chcete udržať zdravie svojho sluchu na čo najvyššej možnej úrovni, mali by ste dbať na upozornenie. Je to len na vás. Čo poviete na túto novinku?

iOS 14 vám ochráni sluch. Môže za to nová, nenápadná funkcia.
iOS 14 vám ochráni sluch. Môže za to nová, nenápadná funkcia.

zdroj

Prečítajte si tiež  Vieme, prečo zmizli iPody Shuffle!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.