Spoločnosť Apple prináša do svojich iPhonov rok čo rok zaujímavé vylepšenia. Takmer vždy sa dotknú aj fotoaparátov, ktoré sú obohatené o nové funkcie. iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max sa vďaka tomu môžu pochváliť špeciálnym makro režimom. Ako s ním však fotiť? Je to veľmi jednoduché.

Samozrejme, pokiaľ ste profesionálnym fotografom, tento článok bude pre vás asi zbytočný. Ak ale vytvárate zábery na svoj iPhone iba sporadicky, určite ho oceníte. Ako sme už naznačili vyššie, makro režim je dostupný len pre iPhone 13 Pro a 13 Pro Max.

- Reklama -

Ultraširokouhlý objektív 

Zdroj: Apple

Na všetkých ostatných modeloch si musíte vystačiť s priblížením, ktoré vám poskytuje teleskopická alebo širokouhlá šošovka. To síce tiež dokáže zachytiť pekné detaily, no dokonalé makro zábery to zďaleka nie sú. O tie sa v prípade najmodernejšieho modelu stará ultraširokouhlý objektív.

A ako na to? Postup je nasledovný. V prvom rade si na svojom iPhone otvorte aplikáciu Fotoaparát. Teraz sa so zariadením priblížte veľmi blízko ku objektu alebo predmetu, ktorý chcete zachytiť a zároveň počkajte, kým sa špeciálny režim automaticky aktivuje. Indikuje to malý žltý kvietok, nachádzajúci sa v rohu obrazovky. Keď ho zbadáte, môžete fotiť.

Ako vypnúť automatické makro na iPhone? 

Pokiaľ vám automatický makro režim nevyhovuje a náhodou vám komplikuje fotenie, táto funkcia sa dá dodatočne deaktivovať. Stačí keď otvoríte Nastavenia > Fotoaparát > Automatické makro a prepínač presuniete do polohy vypnuté. Hotovo…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -