Aj keď sa hovorí, že operačný systém iOS je v porovnaní s Androidom veľmi obmedzený, spoločnosť Apple sa v posledných rokoch významným spôsobom posunula dopredu. To čo kedysi na iPhone nebolo možné, sa rázom premenilo na funkcie, ktoré denne používajú milióny ľudí po celom svete. Výnimkou nie je ani nahrávanie obrazovky.

Pokiaľ ste na platforme nováčikom, tak vás možno prekvapí, že táto možnosť pribudla do ponuky systému až v roku 2017, keď Apple vydal aktualizáciu operačného systému iOS 11. Do tej doby sme si mohli užívať nahrávanie obrazovky na iPhone len za pomoci jailbreaku a teda „odomknutia“ iPhonu, ktorý však zo zariadenia spravil niečo ako Android.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Nahrávanie obrazovky na iPhone je pri tom dôležitá funkcia, ktorú môžete využiť každý jeden deň rôznymi spôsobmi. Pokiaľ sa to chcete naučiť rýchlo a jednoducho, v nasledujúcom postupe nájdete odpoveď na otázku, ako na to:

Ako nahrať obrazovku na iPhone?

    Nahrávanie obrazovky na iPhone (SvetApple)
  • Otvorte si na svojom iPhone aplikáciu Nastavenia a prejdite do sekcie Ovládacie centrum. V tejto časti kliknite na tlačidlo Pridať „+“, ktoré sa nachádza vedľa položky Záznam obrazovky.
  • Teraz na svojom iPhone otvorte Ovládacie centrum a kliknite na tlačidlo s piktogramom kruhov (symbolizuje nahrávanie obrazovky). Následne sa spustí odpočítavanie a iPhone začne nahrávať všetko, čo robíte na svojom zariadení.
  • Pokiaľ chcete nahrávku doplniť o externý zvuk, na tlačidle nahrávania obrazovky (v ovládacom centre) podržte prst, kým sa neotvoria ďalšie možnosti. Tu následne v spodnej časti môžete vidieť ikonu mikrofónu. Buď je aktivovaná alebo deaktivovaná.
  • Akonáhle nahrávanie ukončíte, video sa uloží v aplikácii Fotky. O všetkom vás ešte informuje systém vo vyskakovacom okne.

Dôležité je uviesť, že pri nahrávaní obrazovky na iPhone sa do záberu dostane úplne všetko, vrátane hlásení. Ak vám teda niekto niečo napíše a video náhodou budete pridávať na sociálnu sieť, obsah správy môžu vidieť tisíce ľudí. Aby ste tomuto zabránili, aktivujte režim Nerušiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -