Operačný systém iOS obsahuje funkcie, o ktorých mnoho ľudí ani len netuší. Jedna z nich doň pribudla ešte na WWDC 2022, keď Apple predstavil verziu iOS 16. V rámci nej sa do zariadenia pridala služba, s ktorou si dokážete do iPhonu / Apple Watch či ďalších zariadení nastaviť jednoduché pripomienky na užívanie liekov.

Celá funkcia je ukrytá v aplikácii Zdravie a jej nastavovanie je veľmi jednoduché. V praxi vám bude iPhone pravidelne pripomínať, kedy máte užiť konkrétne lieky, pričom vy si dokážete nastaviť ich tvar, konzistenciu, názov a aj farbu. Ešte dôležitejší je však fakt, že po užití lieku si to dokážete zaznačiť priamo do apky, takže na to nebudete zabúdať.

No a ako to celé funguje? Je to úplne jednoduché. Najskôr si musíte do aplikácie zdravie pridať svoje lieky a nastaviť si pripomienky. V priebehu niekoľkých minút to zvládnete vďaka nasledujúcemu postupu:

  • Otvorte si aplikáciu Zdravie.
  • Kliknite na položku Zdravotné dáta (pravý spodný roh).
  • Vyberte položku Lieky.
  • Kliknite na tlačidlo Pridať liek a riaďte sa inštrukciami zariadenia.
iOS lieky
Zdroj: SvetApple

Kritické upozornenia na užitie lieku 

Zaujímavé je, že táto sekcia v aplikácii správy má aj rozšírené nastavenia. Pokiaľ sa dostanete do sekcie Lieky, prejdite na jej úplný spodok a vyberte položku Možnosti. Práve v nej nájdete nasledujúce funkcie, ktoré si viete aktivovať.

  • Pripomienky užívania liekov (Aplikácia Zdravie vás upozorní na to, kedy je čas užiť lieky v rámci vášho rozvrhu).
  • Dodatočné pripomienky (Pokiaľ do 30 minút od zobrazenia hlásenia na užitie lieku nezareagujete, aplikácia Zdravie vám môže zobraziť dodatočnú pripomienku).
  • Kritické výstrahy (Výstrahy sa zobrazia na uzamknutej obrazovke a prehrajú zvuk, aj keď máte aktivovaný režim „Môj čas“, prípade je vaše zariadenie v tichom režime).
  • Zmena časového pásma (Ak váš iPhone zaznamená, že ste sa presunuli do iného časového pásma, aplikácia Zdravie zobrazí hlásenie a umožní vám upraviť časy užívania liekov.
iOS lieky
Zdroj: SvetApple

Z nášho pohľadu je táto funkcia veľmi užitočná, nakoľko na užívanie liekov človek z času na čas zabudne a keď ich má náhodou predpísaných viac, vie sa v tom aj pekne strácať.

Ak sa však na päť minút povenujete nastavovaniu funkcie vo vašom iPhone, vo všetkom budete mať poriadok a svoje lieky budete užívať v ten správny čas. Tak na čo ešte čakáte?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Únik: iPad mini má dostať 120 Hz displej. Je to ale reálne?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -