Streamovacia služba Apple TV+ aj naďalej naberá na popularite, čoho dôkazom je nielen získanie hneď niekoľkých prestížnych ocenení pre exkluzívne filmy a seriály, ale aj pridávanie nového obsahu. V budúcom roku má jablková spoločnosť so službou naozaj veľké plány. V 2022 by sme sa mali dočkať minimálne jedného nového seriálu týždenne.

Koncom mája 2021 mala služba Apple TV+ okolo 40 miliónov platiacich členov, čo stačilo na predbehnutie Hulu alebo Paramount+. Na najväčších hráčov v podobe HBO alebo Netflixu sa žiaľ Apple zatiaľ nechytá. Preto sa firma rozhodla napumpovať obrovské peniaze nielen do propagácie ale aj do plánov pre ďalší exkluzívny obsah.

- Reklama -
V hre je taktiež skupovanie práv starších filmov alebo seriálov, ktoré by následne patrili výhradne pod Apple TV+. V oblasti marketingu má  na propagáciu obsahu Apple k dispozícii 500 miliónov dolárov, čo je viac než slušné číslo pre budget. V prípade Netflixu je to síce o polovicu viac, no užívateľskú základňu týchto dvoch služieb zatiaľ nie je možné porovnávať.

Apple TV+

Veľký kus komunity si ale Apple ukrojil sám, práve zavedením nových pravidiel v súvislosti s kúpou nového zariadenia. K novému iPhonu, iPadu či MacBooku odteraz dostanete iba 3 mesiace členstva zadarmo. V porovnaní s predchádzajúcimi podmienkami, ktoré dávali užívateľom až ročné predplatné sa jedná o výrazné skrátenie. Ak ale hľadíme výhradne iba na platiacich zákazníkov, toto číslo sa v súvislosti so zmenou podmienkou líši len minimálne.

Ako ste na tom s Apple TV+ vy? Platíte si službu na mesačnej báze alebo využívate bezplatné členstvo? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.