2Ako funguje multitasking v iOS
iPhone dostal multitasking po prvýkrát ešte v roku 2010, keď prišiel na trh operačný systém iOS 4. V tom čase bol obmedzený na štyri aplikácie, ktoré mohli bežať na pozadí a vývojári túto funkciu postupom času ladili až do dnešnej podoby.
Dnes sa v multitaskingu zobrazuje prakticky každá apka, ktorú sme si zapli a neskôr vypli. Vždy keď ho otvoríš, môžeš ich tu vidieť desiatky. Aj preto veľa z nás tieto apky manuálne z multitaskingu vyhadzuje. Robí sa to jednoduchým gestom potiahnutím prsta po apke smerom nahor. A aj keď si možno myslíš, že týmto spôsobom šetríš na svojom zariadení batériu a menej ho vystavuješ náročným procesom, podľa portálu Unilad je to paradoxne presne naopak.
Spoločnosť Apple už dávnejšie na svojom diskusnom fóre vysvetlila, ako jej multitasking pre iPhone funguje. Akonáhle ho vyvoláš, zobrazia sa ti aplikácie, ktoré si mal nedávno otvorené.
Tieto apky sú v akomsi pohotovostnom režime, ktorý slúži na to, aby si sa ku ním vedel kedykoľvek vrátiť a vykonávať na zariadení viac úloh súčasne bez zdržania spôsobeného opätovným načítaním aplikácií.
Na druhej strane to však môže pôsobiť aj tak, že tým, že sú aplikácie stále otvorené, automaticky čerpajú procesoru výpočtový výkon a kvôli tomu sa rýchlejšie vybíja batéria. Ako to teda v skutočnosti je? Budeš prekvapený. Viac sa dočítaš na ďalšej strane → → →