1Nezatváraj aplikácie v multitaskingu na iOS 

iPhone 15 a iPhone 15 Pro
Zdroj: Unsplash. / Amanz

Spoločnosť Apple zdôrazňuje, že tesne po tom, ako aplikácie prestaneš používať zostávajú skutočne plnohodnotne aktívne, aby si sa ku ním vedel rýchlo vrátiť. Potom sa však zmrazia a v tomto stave prakticky vôbec nečerpajú výkon CPU a takisto nemajú vplyv na zrýchlené vybíjanie batérie.

Jediný dôvod alebo situácia, kedy by si mal cez multitasking vypínať aplikácie nastáva vtedy, keď ti apka nefunguje správne, zamrzne alebo má akékoľvek iné problémy, ktoré nevieš vyriešiť. Zvyčajne ju treba natvrdo reštartovať a to môžeš spraviť len vyššie uvedeným spôsobom.

A ak sa teraz pýtaš, čo sa môže stať, keď aplikácie každý deň vypínaš, odpoveď je jednoduchá. Keďže proces pohotovostného režimu dokáže apku naštartovať zo „zmrazených“ dát, jej načítanie je veľmi rýchle a pre CPU alebo RAM nie je také náročné.

Akonáhle však apku vypneš a potom ju odznova zapneš z domovskej plochy, načítanie dát prebieha v podstate z bodu nula, čo výraznejšie vyčerpáva procesor a tým pádom sa ti aj skracuje výdrž batérie na jedno nabitie.

Prečítajte si tiež  WhatsApp pre iOS už čoskoro dostane funkciu, ktorú používatelia žiadajú už roky

Samozrejme, pravidelné vypínanie apiek z multitaskingu ti nemôže poškodiť zariadenie no z dlhodobého hľadiska ti neprinesie ani žiaden úžitok, skôr naopak, zníži sa ti výdrž batérie.

Takisto samotný proces vypínania apiek zaberá čas a spotrebúva energiu. Do budúcnosti už budeš vedieť, že sa tým vôbec nemusíš zapodievať.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
Ďalšie