Chcete si zachovať maximálnu bezpečnosť a prekáža vám, že vás váš iPhone počúva aj keď na ňom v danej chvíli vôbec nič nerobíte? Existuje možnosť, ako sa tohto nepríjemného pocitu zbaviť. Hoci je funkcia „Hey Siri“ alebo len „Siri“ navrhnutá pre maximálne pohodlie, znamená to, že digitálny asistent tieto výzvy neustále počúva, aby na ne vedel za každých okolností reagovať. No a práve to je hlavný problém.

Ešte predtým, ako sa nad týmto začnete rozhorčovať je treba zdôrazniť, že spoločnosť Apple urobila v uplynulých rokoch výrazný pokrok pri zabezpečovaní súkromia používateľov a práve táto činnosť je pre ňu mimoriadne dôležitá. Na rozdiel od desivého pocitu, že váš iPhone potajomky špehuje každý váš rozhovor a potom vás bombarduje súvisiacimi reklamami si treba uvedomiť, že hlasový asistent Siri funguje úplne iným spôsobom.

Vďaka aktualizáciám zásad spoločnosti Apple spred troch rokov sa väčšina dopytov Siri spracúva priamo v zariadení, čím sa zabezpečuje vysoká úroveň súkromia, keďže tieto požiadavky už neputujú na servery spoločnosti Apple. Aj keby teda firma  teoreticky chcela predávať vaše osobné dáta reklamným platformám, nemôže to urobiť, pretože nimi skrátka nedisponuje. Sú uložené maximálne v pamäti vášho zariadenia. Nikde inde.

Stále vám však môže prekážať fakt, že vás váš digitálny asistent počúva pri akejkoľvek konverzácii. V takomto prípade máte možnosť Siri jednoducho deaktivovať a zvládnete to v priebehu pár sekúnd.

Navyše ak ju v praxi nepoužívate, nižšie uvedeným postupom si môžete predĺžiť výdrž batérie na jedno nabitie. Nebude to síce nič extra výrazné, no aj málo sa mnohým počíta.

Ako deaktivovať Siri na iPhone, aby vás nepočúvala 

Siri iphone x
Unsplash / Omid Armin
  1. Otvorte Nastavenia,
  2. kliknite na položku Siri a vyhľadávanie,
  3. kliknite na „Čakať na frázu“ a vyberte možnosť „Vyp.“,
  4. vráťte sa späť a deaktivujte funkciu „Aktivovať Siri bočným tlačidlom“,
  5. hneď pod ňou deaktivujte aj funkciu „Povoliť Siri pri zamknutí“,
  6. Hotovo.

Ak by vám tento legendárny hlasový asistent z akéhokoľvek dôvodu chýbal, aktivovať ho môžete presne opačným spôsobom, než akým ste ho vypli.

Je síce pravda, že žiť s pocitom, že vás Siri neustále počúva nemusí byť príjemné, no keďže si Apple zakladá na bezpečnosti a otvorenosti voči svojim  zákazníkom, nemyslíme si, že by v tomto smere klamal. Každý sa však musí rozhodnúť tak, ako mu je to najkomfortnejšie / najpríjemnejšie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Hľadáte najlepšiu akčnú kameru na zimu? Kúpte si GoPro. Teraz je za skvelú cenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -