Spoločnosť Apple pridala do najnovšej beta verzie HomePodu 15.4 podporu rozpoznávania hlasu v holandčine pre Siri, čo je jasný náznak toho, že sa HomePod mini pripravuje na vydanie v tejto krajine. Malo by k tomu dôjsť už v blízkej budúcnosti. Téme sa viac venoval portál Macrumors.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Pridanie rozpoznávania hlasu, ktoré si všimol portál iCulture, znamená, že HomePod alebo HomePod mini bude schopný identifikovať, kto s ním hovorí v holandsky hovoriacej viacčlennej domácnosti. V súčasnosti to mohlo fungovať napríklad len v nemčine alebo angličtine.

Táto funkcia nadväzuje na decembrové spustenie podpory holandčiny pre hlasového asistenta Siri.

Okrem Holandska sa HomePod mini v roku 2022 pravdepodobne uvedie na trh v ďalších, najmenej štyroch krajinách, vrátane Belgicka, Švédska, Švajčiarska a Ruska – keďže reproduktor v decembrovej aktualizácii získal aj podporu jazykov, ktorými sa v týchto krajinách hovorí.

Predchádzajúca aktualizácia softvéru HomePod 15.3 pridala podporu rozpoznávania hlasu až pre šesť používateľov v domácnosti v angličtine a taliančine.

Ako je možné, že sa HomePod mini predáva aj na Slovensku?

Reproduktor HomePod mini, ktorý bol prvýkrát uvedený na trh v októbri 2020, je v súčasnosti dostupný v Spojených štátoch, Austrálii, Rakúsku, Kanade, Číne, Francúzsku, Nemecku, Hongkongu, Indii, Írsku, Taliansku, Japonsku, Mexiku, Novom Zélande, Španielsku, Taiwane a Spojenom kráľovstve.

A ak sa teraz pýtate, ako je možné, že sa dá kúpiť aj na Slovensku, odpoveď je jednoduchá. Tunajší predajcovia síce ponúkajú HomePod mini, no zariadenie nepochádza z oficiálnej distribúcie. V princípe je teda dovážané z vyššie uvedených krajín. To môže mať vplyv na jeho cenovku alebo skladovú dostupnosť. U resellerov ho budete hľadať márne, nakoľko tým Apple v rámci špeciálnych nedovoľuje tento reproduktor predávať.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.