Aj keď pôsobí iPhone 15 Pro od spoločnosti Apple na prvý pohľad veľmi podobné, ako predchodca iPhone 14 Pro, v skutočnosti ide o zariadenie, ktoré sa v mnohom líši. Apple tu nepoužilo iba lepšie zadné fotoaparáty, výkonnejší procesor či prepracovaný dizajn s titánovým rámom. Rovnako sa tu nachádza aj množstvo iných zmien a detailov, ktoré budete milovať.

Jednou z nich je aj tlačidlo Action Button, ktoré sa nachádza na pôvodnom mieste prepínača tichého režimu. Defaultne funguje prakticky rovnakým spôsobom, ako predtým, no používateľ si tu môže aktivovať aj iné funkcie, ktoré bude využívať na dennej báze. Jedným klikom tak viete spustiť kameru, svietidlo alebo napríklad režim sústredenia.

Aj to je dôvod, prečo spoločnosť Apple pridala do stavového riadku v iPhone 15 Pro ikonu tichého režimu. Nie každému však vyhovuje a preto vznikol jednoduchý návod, ktorý vám ju pomôže skryť. Zvládnete to za pár sekúnd.

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia na iPhone 15 Pro alebo Pro Max
  • Vyberte položku Zvuky a haptika v hornej časti
  • Ťuknutím na prepínač vedľa položky Zobraziť v stavovom riadku skryjete tichý zvonček
iPhone 15 pro tichý režim ikona
Zdroj: 9to5mac

Ak vás tento drobný detail otravoval, pravdepodobne sme vás potešili. Ak však nemáte iPhone 15 Pro alebo iPhone 15 Pro Max a ikonu tichého režimu by ste na displeji chceli, máme pre vás zlú správu.

Aj keď to, či je zvuk telefónu utlmený alebo nie viete vyčítať pri pohľade na jeho prepínač, ktorý je integrovaný v ráme, ak by ste to chceli skontrolovať priamo na displeji, v súčasnosti vám to neukáže žiadna ikona.

Tá, ktorú sme opisovali vyššie je momentálne k dispozícii len pre zariadenia, ktoré využívajú spomínaný Action Button. Snáď sa to teda v budúcnosti zmení. Veď je to iba drobný softvérový detail.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Video: Takto dokáže polícia prelomiť zabezpečenie smartfónu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.