Video-knižnica YouTube počas včerajšieho večera oznámila, že začala zavádzať podporu funkcie obraz v obraze pre všetkých používateľov operačného systému iOS. Tá umožňuje majiteľom zariadení iPhone a iPad zatvoriť aplikáciu YouTube pri sledovaní videa a pokračovať v prezeraní obsahu v malom vyskakovacom okne počas vykonávania iných činností na obrazovke. S touto témou prišiel portál Macrumors.

Je zaujímavé, že podpora „obrazu v obraze“ bola doteraz dostupná len pre predplatiteľov služby YouTube Premium v USA. Teraz sa z nej ale môže v tejto krajine tešiť úplne každý a dokonca zadarmo. No a ak by ste čakali, že niečoho podobného sa dočkáme aj na Slovensku, rovno na to zabudnite.

Na Slovensku si za obraz v obraze pre YouTue zaplatíte 

YouTube logo v 3D podobe
Zdroj: Unsplash / Alexander Shatov

V ostatných krajinách (mimo USA) je na prístup k funkcii „Picture-in-Picture“ potrebné prémiové predplatné. Na Američanov, ktorí majú celú funkciu zadarmo, pritom vplýva iba jediné väčšie obmedzenie a tým je nemožnosť skrz obraz v obraze spúšťať hudobné videá.

Prehrávač sa dá totiž pomerne jednoducho skryť, čím by sa prehrávanie hudby dostalo na pozadie podobne, ako by ste si ju púšťali zo streamovacej služby (avšak zadarmo).

Návod: Ako spustiť YouTube obraz v obraze na iPhone?

Funkcia obraz v obraze (picture in picture) pre iOS 15 a 16 s podporou aplikácie YouTube
Zdroj: Macrumors

Ak si chcete vyskúšať obraz v obraze aj vy, máte iOS 15 / iPadOS 15 a novší a zároveň posledný update aplikácie YouTube, k funkcii sa dostanete relatívne ľahko. Stačí keď si nájdete to správne video, spustíte ho a následne potiahnete prst zo spodnej časti obrazovky smerom nahor.

Namiesto aplikácie budete mať zrazu k dispozícii zmenšené okno prehrávača, ktorého rozmery a polohu môžete upravovať. Rovnako tak sa dá aj skryť do boku používateľského rozhrania, kedy nebudete vidieť obraz ale iba zvuk a malú šípku.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Samozrejme však stále platí, že na toto všetko musíte mať predplatné aplikácie YouTube. Rovnako tak sa môže stať, že obraz v obraze príde do vášho zariadenia až o niečo neskôr. Služba zavádza túto novinku postupne a tak môže mať na Slovensku niekoľkodňové meškanie. Je to podľa vás užitočné vylepšenie?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here