Pokiaľ sa tešíte na tohtoročnú generáciu smartfónu od spoločnosti Apple, najznámejší svetoví analytici pre vás nemajú práve najlepšie správy. Vzhľadom na aktuálnu situáciu na trhu totiž predpokladajú, že cena iPhonu 14 pôjde hore skoro vo všetkých krajinách mimo USA. Týka sa to samozrejme aj Európy a Slovenska.

Dôvodom je aktuálny problém s výmenným kurzom, ktorý môže mať vo výsledku negatívny vplyv na „jednotkový dopyt“. Inými slovami, keď bude nový iPhone 14 drahší, ľudia oň už nebudú mať taký záujem, ako by sa dalo očakávať.

A ak sa vám to zdá celé nepravdepodobné, nezabúdajte na to, že správy o zdražovaní sa na internete objavili už začiatkom tohto roka.

Prečítajte si tiež  iPhone 6S je "dinosaurus", ktorého sa spoločnosť Apple nechce vzdať

Apple navyše medzičasom predstavilo aj nový iPhone SE 3. generácie, ktorý je na Slovensku dostupný od 519 € za 64 GB verziu. To je presne o 40 € viac, ako si firma pýtala za predchodcu. Možno sa vám to nezdá ako závratné číslo, no v skutočnosti ide o rozdiel na úrovni ôsmych percent, ktorý sa určite nedá ignorovať.

5 dôvodov, prečo spoločnosť Apple očakáva v najbližších mesiacoch problémy 

Spoločnosť Apple po svojom nedávnom vyhlásení rekordných finančných výsledkov upozornila investorov, že očakáva výpadky predajov, ktoré sa vo finálnych číslach môžu prejaviť naozaj výrazným spôsobom. V praxi Apple kvôli rôznym dôvodom zarobí pravdepodobne o 4 – 8 miliárd dolárov menej, ako sa predpokladalo.

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple všetkých päť dôvodov zhrnul nasledovne:

  • Nedostatok komponentov
  • Prerušenie výroby kvôli pandémii COVID-19 v Číne
  • Slabý kurz výmenných kurzov
  • Strata ruského predaja
  • Inflácia znižuje kúpnu silu spotrebiteľov

V súčasnosti ešte nie je celkom známe, ako výrazne iPhone 14 v roku 2022 zdražie. Očakávame však, že pôjde minimálne o 100 € vyššie ceny pri každej veľkosti a prevedení. Čo si myslíte vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -