Obnovovacia frekvencia displeja je čoraz častejšie diskutovaná téma. Predstavuje počet snímkov za sekundu, počas ktorých sa obraz na vašom displeji obnoví. Nový MacBook Pro 16″ ponúka možnosť nastavenia obnovovacej frekvencie (Hz) displeja. Pozrite sa ako urobíte toto nastavenie.

MacBook Pro 16″ ponúka možnosť nastavenia obnovovacej frekvencie (Hz) displeja.

Na internete bol zverejnený spolu s novým počítačom MacBook Pro 16″ aj takzvaný dokument podpory spoločnosti Apple. Podrobne si ho môžete pozrieť napríklad na tejto adrese. Ten nám prezradil informáciu o tom, že ak budete upravovať videa, môžete si nastaviť Hz displeja podľa videa, ktoré aktuálne upravujete.

- Reklama -

Vo všeobecnosti má MacBook Pro 16″ displej s obnovovacou frekvenciou 60 Hz. V dnešnej dobe by sme tento údaj určili za taký priemer. Môžete si ale v prípade záujmu nastaviť aj menej.

Teoreticky vám to okrem iného aj ušetrí baterku. Ak sa displej bude obnovovať za sekundu „len“ 47,95 krát, je to rozdiel oproti štandardným 60 obnovám. Určite je to lepšie pre dlhodobú výdrž vášho akumulátora na jedno nabitie.

Displej má obnovovaciu frekvenciu 60 Hz – svetapple.sk

Konkrétne si môžete zvoliť z niekoľkých možností nastavenia. Na výber máte 5 obnovovacích frekvencii z ktorých si musíte vybrať. Jedná sa o:

  • 60 Hertz
  • 59.94 Hertz
  • 50 Hertz
  • 48 Hertz
  • 47.95 Hertz

Je to vôbec po prvý krát, čo niečo podobné máme k dispozícii aj na MacBooku Pro. Nikdy doposiaľ sme to tu nevideli. Pokiaľ chcete napríklad upravovať video z 24 snímkami za sekundu (fps), vyberte si obnovovaciu frekvenciu 48 Hz.

Pokiaľ už máte MacBook Pro 16″, chcete to vyskúšať ale stále neviete ako, pomôžeme vám. Urobíte to jednoduchým spôsobom. V ľavom hornom rohu kliknite na „“ (systém) > O tomto počítači Mac > Displeje > Nastavenia displejov. V tejto sekcii môžete vykonať nastavenie Hz.

Akonáhle skončíte napríklad s úpravami videa, odporúčame vám aby ste nezabudli prejsť späť na 60 Hz. Je to skutočne rozpoznateľný rozdiel. V prípade 48 Hz bude váš displej omnoho menej plynulým.

Prídete tak zbytočne o kvality zobrazenia, ktoré MacBook Pro 16″ prináša. Na stranu druhú ale možno práve táto vec vám pomôže v dlhšej výdrži batérie. Či je to ale pravda ukáže až najbližší test. Nechajme sa prekvapiť.

MacBook Pro 16" ponúka možnosť nastavenia obnovovacej frekvencie (Hz) displeja.
Ako na nastavenie – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.