Najväčšia sociálna sieť na svete konečne prichádza s vylepšením, ktoré bolo avizované pred niekoľkými mesiacmi. Facebook Messenger bol aktualizovaný o novú praktickú funkciu. Vaše správy ostanú po jej aktivácii v úplnom bezpečí.

Facebook Messenger s podporou Face ID a Touch ID

Trvalo to celé roky, kým sa vývojárom podarilo do mobilnej appky zakomponovať zvýšenú ochranu. O tú sa postarajú senzory Face ID alebo Touch ID. K vašim správam sa teda bez povolenia nedostane nikto, u koho si to vyslovene neželáte.

- Reklama -

Výhodu majú používatelia operačného systému iOS, ktorí môžu novinku využívať už niekoľko dní. Pokiaľ vlastníte smartfón s Androidom, na vylepšenie si počkáte ešte pár mesiacov.

Len prednedávnom sme vám priniesli návod, ako podobnú funkciu zabezpečenia aktivovať aj vo WhatsAppe. Teraz sa môžete v texte nižšie pozrieť na to, ako to zvládnuť cez Messenger.

Nastavenie sa nachádza priamo v appke. Dostanete sa k nemu následujúcim postupom. Zaberie vám to sotva niekoľko sekúnd. Poďme na to:

Ako na Messengeri aktivovať nové zabezpečenie?

  1. Otvorte si samotnú aplikáciu a v ľavom hornom rohu kliknite na svoju fotku.
  2. V menu nájdite možnosť Súkromie.
  3. Vyberte položku Zámok aplikácie.
  4. Presuňte tlačidlo „Vyžadovať identifikáciou tvárou/otlačkom prsta“ do polohy aktívne.
  5. Vyberte si čas, po akej dobe má od vás Messenger vyžadovať identifikáciu tvárou.
  6. Hotovo.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.