Najväčšia sociálna sieť na svete konečne prichádza s vylepšením, ktoré bolo avizované pred niekoľkými mesiacmi. Facebook Messenger bol aktualizovaný o novú praktickú funkciu. Vaše správy ostanú po jej aktivácii v úplnom bezpečí.

Facebook Messenger s podporou Face ID a Touch ID

Trvalo to celé roky, kým sa vývojárom podarilo do mobilnej appky zakomponovať zvýšenú ochranu. O tú sa postarajú senzory Face ID alebo Touch ID. K vašim správam sa teda bez povolenia nedostane nikto, u koho si to vyslovene neželáte.

Výhodu majú používatelia operačného systému iOS, ktorí môžu novinku využívať už niekoľko dní. Pokiaľ vlastníte smartfón s Androidom, na vylepšenie si počkáte ešte pár mesiacov.

Len prednedávnom sme vám priniesli návod, ako podobnú funkciu zabezpečenia aktivovať aj vo WhatsAppe. Teraz sa môžete v texte nižšie pozrieť na to, ako to zvládnuť cez Messenger.

Nastavenie sa nachádza priamo v appke. Dostanete sa k nemu následujúcim postupom. Zaberie vám to sotva niekoľko sekúnd. Poďme na to:

Ako na Messengeri aktivovať nové zabezpečenie?

  1. Otvorte si samotnú aplikáciu a v ľavom hornom rohu kliknite na svoju fotku.
  2. V menu nájdite možnosť Súkromie.
  3. Vyberte položku Zámok aplikácie.
  4. Presuňte tlačidlo „Vyžadovať identifikáciou tvárou/otlačkom prsta“ do polohy aktívne.
  5. Vyberte si čas, po akej dobe má od vás Messenger vyžadovať identifikáciu tvárou.
  6. Hotovo.
Prečítajte si tiež  iOS 13 beta 7. Čo ešte Apple pridalo?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.