Pokiaľ používate nový operačný systém iOS 15, pravdepodobne ste už mali tú česť s novými nastavenia sústredenia. Funkcia vás v podstate „odstrihne“ od okolitého sveta, pričom vy sa môžete zamerať napríklad na prácu, spánok alebo inú činnosť.

V dnešnom článku si ukážeme, ako pomerne jednoducho nastaviť režim Šoférovania. Fungovať bude tak, že akonáhle sadnete do auta a pohnete sa, telefón to automaticky zistí a prispôsobí tomu vaše nastavenia.

- Reklama -

Rôzne funkcie nastavenia 

Patria sem napríklad povolené hlásenia od konkrétnych ľudí, pričom všetci ostatní vám doručia správu alebo sa vám dovolajú až vo chvíli, keď zaparkujete vozidlo. O tom, že ich v súčasnosti nemôžete prijať ich môže informovať priamo iPhone a to vtedy, keď si v nastaveniach Šoférovania aktivujete „Stav môjho času„.

Taktiež sa oplatí zamerať sa na automatickú odpoveď, ktorá dá všetkým vedieť, že ste v poriadku, no v súčasnej situácii nemôžete držať mobilný telefón, pretože držíte volant a nechcete odvádzať pozornosť od jazdy, čo môže byť nebezpečné.

Na záver tu máme možnosti aktivácie funkcie. K dispozícii je automatické spustenie vo chvíli, keď sa vaše auto pohne, čo je však v niektorých prípadoch rozporuplné, pretože v ňom môžete sedieť aj ako spolujazdec. Lepšou voľbou bude aktivácia funkcie po pripojení na Bluetooth či CarPlay alebo manuálne spúšťanie cez ovládacie centrum.

Návod: Ako nastaviť v iOS 15 režim šoférovania? 

  1. Otvorte si Nastavenia.
  2. Vyberte položku Môj čas.
  3. Pokiaľ tu nevidíte položku Šoférovanie, kliknite na ikonu + v pravom hornom rohu.
  4. Vyberte Šoférovanie a prejdite všetkými počiatočnými nastaveniami.
  5. Akonáhle ste skončili, Šoférovanie sa nachádza v sekcii Môj Čas.
  6. Teraz naň už iba stačí kliknúť a všetko si prispôsobiť podľa obrazu svojho (ak ste to neurobili v bode č.4).
  7. Hotovo.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.