Pokiaľ používate nový operačný systém iOS 15, pravdepodobne ste už mali tú česť s novými nastavenia sústredenia. Funkcia vás v podstate „odstrihne“ od okolitého sveta, pričom vy sa môžete zamerať napríklad na prácu, spánok alebo inú činnosť.

V dnešnom článku si ukážeme, ako pomerne jednoducho nastaviť režim Šoférovania. Fungovať bude tak, že akonáhle sadnete do auta a pohnete sa, telefón to automaticky zistí a prispôsobí tomu vaše nastavenia.

Rôzne funkcie nastavenia 

Patria sem napríklad povolené hlásenia od konkrétnych ľudí, pričom všetci ostatní vám doručia správu alebo sa vám dovolajú až vo chvíli, keď zaparkujete vozidlo. O tom, že ich v súčasnosti nemôžete prijať ich môže informovať priamo iPhone a to vtedy, keď si v nastaveniach Šoférovania aktivujete „Stav môjho času„.

Taktiež sa oplatí zamerať sa na automatickú odpoveď, ktorá dá všetkým vedieť, že ste v poriadku, no v súčasnej situácii nemôžete držať mobilný telefón, pretože držíte volant a nechcete odvádzať pozornosť od jazdy, čo môže byť nebezpečné.

Na záver tu máme možnosti aktivácie funkcie. K dispozícii je automatické spustenie vo chvíli, keď sa vaše auto pohne, čo je však v niektorých prípadoch rozporuplné, pretože v ňom môžete sedieť aj ako spolujazdec. Lepšou voľbou bude aktivácia funkcie po pripojení na Bluetooth či CarPlay alebo manuálne spúšťanie cez ovládacie centrum.

Návod: Ako nastaviť v iOS 15 režim šoférovania? 

  1. Otvorte si Nastavenia.
  2. Vyberte položku Môj čas.
  3. Pokiaľ tu nevidíte položku Šoférovanie, kliknite na ikonu + v pravom hornom rohu.
  4. Vyberte Šoférovanie a prejdite všetkými počiatočnými nastaveniami.
  5. Akonáhle ste skončili, Šoférovanie sa nachádza v sekcii Môj Čas.
  6. Teraz naň už iba stačí kliknúť a všetko si prispôsobiť podľa obrazu svojho (ak ste to neurobili v bode č.4).
  7. Hotovo.

Prečítajte si tiež  YouTube ruší otravnú reklamu, ktorú si neznášal. Používateľom chce dať lepší zážitok
Môže ťa zaujímať
- Reklama -