Naše mobilné zariadenia používame roky a aj napriek tomu nepoznáme všetky ich funkcie či možnosti ovládania. Napríklad taký symbol stupňa nevie napísať ohromné množstvo ľudí a preto ho kopírujú z internetu. 

Pochopiteľne, tento postup je zdĺhavý, komplikovaný a v konečnom dôsledku aj zbytočný. V defaultnej klávesnici na iPhone (v sekcii znakov) síce stupeň nenájdete, no neznamená to, že sa tu nenachádza. Apple ho ale schovalo na miesto, ktoré by vás možno ani nenapadlo. 

Pre tých čo nevedia, slovíčko „Stupeň“ môžete vyjadriť aj znakom „°“. Na vašom Macu to urobíte prostredníctvom klávesovej skratky ALT (option) + %.

Ako ho však zapísať na mobilnom zariadení s iOS alebo iPadOS? V dnešnom návode sa na to pozrieme. Bude vám to trvať stova niekoľko sekúnd. Poďme na to.

Návod: Ako na iPhone napísať symbol stupňa teploty?

  1. Otvorte si text, kde chcete symbol použiť.
  2. Vyberte číselnú klávesnicu.
  3. Napíšte číslo a potom podržte prst na číslici „0“.
  4. Na ľavej strane sa objaví symbol °.
  5. Potiahnite prst smerom doľava a pustite ho.
  6. Hotovo, symbol je zapísaný priamo v texte…
Návod: Ako na iPhone napísať symbol stupňa teploty?
zdroj: SvetApple

Ako môžete vidieť sami, celé je to veľmi jednoduché. Z nášho pohľadu je síce trochu nepochopiteľné, prečo sa tento bežne používaný znak nachádza práve pod číslom „0“ no takto to skrátka niekto vymyslel a väčšina používateľov si to nikdy nevšimla. 

Dajte nám vedieť do komentára, či sme vám s týmto návodom pomohli. V blízkej budúcnosti vám prinesieme aj ďalšie šikovné tipy, ako zjednodušiť používanie iPhonu. 

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro porovnali s kamerou za 100 000 $. Uvidíte rozidel?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.