Podľa najnovších správ kórejského denníka Sisa Journal chce spoločnosť Apple s využitím špičkovej technológie ultratenkých rámčekov poskytnúť jedinečný zážitok zo sledovania obsahu na obrazovkách, ktoré ponúkne v iPhone 16. Pomôcť tomu má zavedenie úplne novej technológie Border Reduction Structure (BRS), ktorá predstavuje významný skok vpred vo vývoji dizajnu tohto technologického giganta.

Vďaka zrolovaniu vnútorného medeného vedenia umožňuje technológia BRS drastické zmenšenie spodného rámčeka displeja, vďaka čomu bude zariadenie vyzerať ešte modernejšie. Zaujímavé je však to, že tento inovatívny prístup k bezrámovým displejom bude charakteristickým znakom všetkých štyroch modelov radu iPhone 16, ktorých vydanie je naplánované na koniec tohto roka.

Apple tu teda neuplatní klasické obmedzenie, v rámci ktorého sú podobné technológie dostupné len pre vlajkové lode s označením „Pro“.

Apple vyriešil zásadný problém tejto technológie 

iPhone 15
Už súčasný iPhone 15 Pro má veľmi tenké, iba 1,5 mm rámčeky okolo displeja. Spoločnosti Apple to, ale nestačí a v tomto smere chce dosiahnuť viac (Foto: YouTube / Kyle Erickson – snímka obrazovky)

A hoci je to dobrá správa, treba spomenúť aj to, že cesta spoločnosti Apple k tomuto technologickému pokroku sa nezaobišla bez prekážok. Predchádzajúce snahy o implementáciu podobných technológií čelili problémom s prehrievaním.

Ako však dodáva Macrumors, vďaka nedávnym objavom v technikách odvádzania tepla je teraz spoločnosť Apple pripravená úspešne integrovať technológiu BRS do svojej novej generácie iPhonov.

Apple doposiaľ používal na minimalizáciu rámikov technológiu nízkotlakového pretláčania (LIPO). Vďaka tej má okraj na iPhone 15 Pro len 1,5 milimetra. A hoci je to príjemná inovácia, povedzme si na rovinu, že od roku 2020, kedy prišiel na trh iPhone 12, sa v tomto dizajnovom odvetví neudiali žiadne zásadné zmeny.

Na záver ešte spomenieme, že zatiaľ čo iPhone 16 a iPhone 16 Plus dostanú rovnaké uhlopriečky (6,1″ a 6,7″) ako ich predchodcovia, drahšie verzie iPhone 16 Pro / 16 Pro Max budú mať 6,3″, respektíve 6,7″ OLED displej. Toto zapríčiní aj celkový nárast rozmerov, ktorým sme sa bližšie venovali v tomto článku.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nový iPad mini 5. generácie a 10" iPad už začiatkom roka.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -