Možno ste si to nikdy ani uvedomili, no hlasitosť zvonenia si neviete nastaviť pomocou tlačidiel na úpravu zvuku. Kedysi to samozrejme bolo možné, no Apple časom túto možnosť deaktivovalo. To však neznamená, že by sa vo vašom iOS zariadení vôbec nenachádzala. Dnes vám ukážeme návod na to, ako ju zapnúť.

Automatické nastavenie

Je úplne bežné, že každému používateľovi vyhovuje niečo iné. Niekto má rád defaultné funkcie od výrobcu, iný si ich chce zase v čo najväčšej miere individualizovať. Platí to aj pre hlasitosť zvonenia. Tá je už dlhšiu dobu prednastavená automaticky, v rámci operačného systému iOS.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Pokiaľ si teda upravíte hlasitosť zvuku (médií) pomocou tlačidiel, neovplyvníte tým hlasitosť prichádzajúceho hovoru (ani budíka). Našťastie ale existuje spôsob, ako sa to dá zmeniť. Je úplne jednoduchý a v dnešnom rýchlom návode vám ukážeme, ako si funkciu aktivovať behom niekoľkých sekúnd. Poďme na to:

Návod: Ako na iPhone regulovať hlasitosť zvonenia pomocou tlačidiel?

  • Otvorte si Nastavenia na vašom iPhone
  • Kliknite na položku Zvuky a haptika.
  • Prepínač pre položku Upravovať tlačidlami dajte do aktívnej polohy.
  • Hotovo.

Intenzitu zvonenia si od tejto chvíle môžete nastavovať tak ako kedysi. Ako sme už naznačili v texte vyššie, funguje to napríklad aj pre aplikáciu budík. O tom sa môžete dočítať viac v tomto návode.

Návod: Ako nastaviť hlasitosť budíku alebo večierky na vašom iPhone?
Návod: Ako na iPhone regulovať hlasitosť zvonenia pomocou tlačidiel?
Prečítajte si tiež  Ako odfotiť ohňostroj na iPhone?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.