Spoločnosť Apple ešte ani nestihla predstaviť pripravované iPhony 15, no na povrch už vychádzajú odhady týkajúce sa ďalšej generácie. Jablková firma je stále na dobrej ceste prejsť na technológiu Face ID pod displejom, ktorá poskytne väčšiu využiteľnú plochu displeja. Týkať by sa to malo prémiových modelov iPhone 16 Pro a 16 Pro Max, ktoré uvidíme v budúcom roku.

Podľa uznávaného konzultanta v oblasti displejov Rossa Younga má spoločnosť Apple prejsť na Face ID pod displejom v roku 2024. Následne by sa mohol rovnaký scenár zopakovať aj pre prednú kameru, no to bude trvať ešte o niekoľko rokov viac, kvôli nedostačujúcej technológii vo výrobe.

Pôvodne sa uvažovalo aj o inštalácii senzorov Touch ID pod displejom, no tento krok bude zrejme zametený pod koberec. Spoločnosť Apple sa chce podobne ako ostatné firmy sústrediť v prvom rade na senzory rozoznávajúce tvár a ich následné aplikovanie do ostatných zariadení.

iPhone bez výrezu pre Face ID
Zdroj: SvetApple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Návod: Ako zobraziť percentá batérie v macOS Big Sur?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -