Mysleli ste si, že o operačnom systéme iOS už viete všetko? Možno ste na omyle. Dnes vám ukážeme jednu funkciu, o ktorej vie iba drobné percento používateľov. Na vytváranie obsahu pre sociálne siete však môže byť veľmi užitočná!

Ako iste viete, nahrávanie videa nie je na iPhone možné zlúčiť so štandardným prehrávaním skladieb. Pokiaľ si teda pustíte svoj obľúbený song v aplikácii Apple Music, Spotify alebo pokojne aj inde, po prepnutí na nahrávanie videa sa automaticky pozastaví.

A aj keď by to možno vyriešila nejaká aplikácia od vývojára tretej strany, prehrávanie skladieb na pozadí počas natáčania videa vám v skutočnosti umožňuje aj operačný systém iOS. Treba však poznať jeden drobný trik.

Natáčanie videa počas fotenia 

Tajomstvo sa skrýva v spôsobe akým aktivujete kameru. Aby sme to upresnili, ak si prehrávate hudbu a chcete si niečo odfotiť, pokojne to môžete urobiť. Pesnička sa nezastaví. No a presne toto musíte využiť.

Instagram BannerPokiaľ máte iPhone XS/XS Max, iPhone XR a novší, spolu s operačným systémom iOS 14 máte k dispozícii aj funkciu „QuickTake“. Tá vám umožňuje počas fotenia natočiť aj video, pričom musíte podržať prst na spúšti (rovnako ako sa kedysi robili série fotografií).

Toto sa však dá aktivovať aj popri spustenej skladbe, takže na video nahráte hudbu, ktorá vám práve vychádza z reproduktorov. No a aby to bolo úplne dokonalé, pokiaľ držíte spúšť a namiesto fotenia už chcete iba natáčať video, potiahnite ju smerom doprava, vďaka čomu sa všetko uzamkne (viď obrázok nižšie).

Veríme, že vám tento drobný trik pomohol v tvorbe obsahu či už na sociálne siete alebo kdekoľvek inde. Dajte nám vedieť do komentára, či poznáte aj iné podobné užitočné tipy, ktoré nie sú medzi používateľmi až také známe. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Prečítajte si tiež  iPhone 6 je omnoho náchylnejší na škrabance ako predchodca!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -