Možno, že ste zachytili informáciu o novej funkcii QuickTake, ktorú dostal iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max hneď po predstavení v septembri 2019. Bolo divné, že sa nenachádzala aj na starších zariadeniach. Apple tento neduh ale napravilo s príchodom iOS 14. Niektoré iPhony sa napokon predsa len dočkali.

QucikTake aj na iPhone XR a iPhone XS/XS Max

Táto infomácia je pomerne prekvapivá, pretože Apple nezvykne robiť podobné rozhodnutia. Zariadenia medzi sebou nerozdeľuje len hardvérom ale aj softvérom. Aj to je dôvod, prečo má váš aktuálny iPhone veci, ktoré by pokojne zvládla aj staršia generácia, no Apple ich sem nepridalo, aby zväčšilo atraktivitu novšieho modelu. Jedným z takýchto vylepšení je aj funkcia QuickTake, ktorá bola predstavená počas minuloročnej Keynote.

- Reklama -

Jej úlohou je nahrávať video bezprostredne po tom, ako podržíte palec na tlačidle spúšť v režime fotografie. V niektorých situáciach sa jedná o mimoriadne prospešnú možnosť, ktorá vám pomôže zachytiť rýchle a nečakané momenty. Nie vždy je čas na to, aby ste „prehadzovali“ režimy. Skrátka len držíte tlačidlo a natáčate. Apple funkciu po pol roku pridal aj do nedávno predstaveného iPhonu SE 2. generácie.

Teraz sa nečakane dočkali aj iné staršie modely. Radovo ide o iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR, ktoré boli predstavené v roku 2018. Napriek tomu, že už majú svoj vek, po výkonnostnej stránke QucikTake bezproblémovo zvládnu. Škoda len, že sa v Cupertine nerozhodli skôr pre pridanie nočného režimu. Nemôžeme mať ale všetko…

iOS 14 prináša QucikTake aj na iPhone XR a iPhone XS/XS Max!
iOS 14 prináša QucikTake aj na iPhone XR a iPhone XS/XS Max!

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -