O najnovšie správy sa postarala britská banka Barclays. Jej analytici odhadujú, že Apple môže tento rok na iPhone 12 poriadne ušetriť. Nielen že v balení nenájdeme káblové slúchadlá EarPods, ale mohla by tu chýbať aj nabíjačka. Hoci sa na prvý pohľad jedná o irelevantnú správu, pri jablkovej spoločnosti by nás vôbec neprekvapila.

Bude Apple predávať iPhone 12 bez nabíjačky?

To, že sa Apple po trinástich rokoch vzdá káblových slúchadiel v balení budúceho iPhonu 12 si už vieme predstaviť. Väčšina používateľov ich aj tak nenosí a namiesto toho prešla na bezdrôtové riešenie (napríklad AirPods).

Barclays prináša každý rok kvalitné analytické správy a predpovede o tom, čo môžeme očakávať od jednotlivých spoločností z technologického sveta. Určené sú pre investorov. Tá dnešná je však trochu prestrelená a dúfame, že sa odborníci iba pomýlili.

V iPhone 11/11 Pro bude mať batéria pravdepodobne dlhšiu životnosť.
iPhone 12 iba s káblom

iPhone 12 vraj nebude mať v balení ani klasickú nabíjačku. Apple by sem tým pádom nepribalilo 5W alebo 20W adaptér, ale namiesto toho by sa v boxe nachádzal len obyčajný USB lighnting kábel. Firma by vďaka tomu ušetrila a základná cena zariadenia by mohla klesnúť.

Informáciám samozrejme neprikladáme vysokú pravdepodobnosť, aj keď pochádzajú z hodnoverného zdroja. Viete si predstaviť, že by ste si kúpili telefón, ale bez počítača alebo dodatočného adaptéra by ste na ňom nemohli doplniť batériu?

My veru nie. Hoci je Apple naozaj nevyspytateľné a niekedy šetrí pri svojich predražených produktoch aj tam, kde by nemuselo, toto sa nám zdá „trochu moc“. Napriek tomu ale nemôžeme na 100% povedať, že to tak nebude. Počkajme si preto radšej na ďalšie úniky od analytikov a leakerov.

V iPhone 11/11 Pro bude mať batéria pravdepodobne dlhšiu životnosť.
Bude Apple predávať iPhone 12 bez nabíjačky? Naznačuje to jeden odvážny únik.

zdroj

Prečítajte si tiež  Nový MacBook Pro: Čo všetko môžeme očakávať od prichádzajúcej novinky?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.