Medzi používateľmi panuje fáma, že bezdrôtové slúchadlá AirPods, ktoré Apple predstavilo ešte v roku 2016, môžete pripojiť len k iOS, iPadOS, watchOS či macOS. Samozrejme, že to nie je pravda. Tento produkt je možné využívať s akýmkoľvek Android zariadením. V dnešnom návode si ukážeme „ako na to“.

AirPods a Android

Pokiaľ ste si kúpili AirPods, je veľký predpoklad, že už vlastníte nejaký ten iPhone, iPad či MacBook. Takisto však môžete byť používateľmi druhého firemného smartfónu, na ktorom je nainštalovaný operačný systém Android.

Aj v takomto prípade ku nemu môžete pripojiť svoje slúchadlá. Postačí vám obyčajný Bluetooth. Aj keď je samotný proces párovania o niečo zložitejší, zvládnete ho behom minútky, takže je to úplne v poriadku.

AirPods sa budú v takomto „vzťahu“ správať ako štandardné bezdrôtové slúchadlá. Na jedenej strane od nich nemôžete očakávať špecifické funkcie (ako na platforme iOS či macOS), no s prehrávaním hudby či telefonovaním, nie je žiaden problém. Poďme na to:

Návod: Ako používať AirPods s Androidom?

Pokiaľ ste už dlhodobo zvyknutí aktivovať AirPods priložením k iPhonu, tak v tomto prípade na to musíte žiaľ zabudnúť. Je to jedna z funkcií, ktorú Android pochopiteľne nepodporuje. Pripojenie treba vykonať manuálne:

  1. Vložte obe slúchadlá do nabíjacieho púzdra a zatvorte ho.
  2. Teraz na vašom Android zariadení otvorte Nastavenia.
  3. Prejdite do sekcie Bluetooth a aktivujte ho.
  4. Vezmite do ruky AirPods a otvorte vrchnú časť púzdra.
  5. Na zadnej strane púzdra podržte tlačidlo (držte ho kým na ňom nezačne blikať LED dióda bielou farbou).
  6. Na Android zariadení by sa v ponuke Bluetooth mali objaviť vaše AirPods. Kliknite na ne a potvrďte párovanie.
  7. Hotovo, teraz viete svoje slúchadlá používať aj s Androidom.

TIP: Ako ste určite pochopili, je to trochu komplikovanejšie (ako v prípade iOS), no celý proces sa dá veľmi rýchlo naučiť a po pár pokusoch aj automaticky zvládať. Pokiaľ však máte problémy s pripojením, dbajte na to, aby ste mali všetky iOS, iPadOS, watchOS či macOS zariadenia mimo dosahu AirPods. Slúchadlá sa tak nebudú „cítiť“ ako spárované a všetko by malo prebehnúť ako „po masle“.

Návod: Ako používať AirPods s Androidom?
Návod: Ako používať AirPods s Androidom?

Prečítajte si tiež  Dnešná dávka bezplatných aplikácií! |15.02.2017
Môže ťa zaujímať
- Reklama -