Apple sa rozhodlo, že urobí veľkú zmenu. Nová aplikácia “Nájsť” obsahuje aplikácie “Nájsť môj iPhone” a “Priatelia”. Ako ju ale budeme ovládať? Vzhľadom na to, že sa zmenilo používateľské prostredie prinášame jednoduchý Návod – Ako používať novú aplikáciu “Nájsť” v iOS 13.

Nájsť

Apple sa rozhodlo v iOS 13 ísť cestou zjednodušenia. Prakticky aj preto spojil dve aplikácie, ktoré ľudia možno až tak často nepoužívali do jednej, mimoriadne praktickej a dôležitej appky.

Vedeli ste niekedy o tom, že máte vo svojom iPhone aplikáciu “Piratelia”? A tiež to, že vďaka nej bolo možné sledovať ich polohou? Asi ani nie. O funkcií “Nájsť môj iPhone” ste ale asi počuli. Je vstavaná v systéme a veľmi spoľahlivo zachránila nejedno zariadenie. Novinka je vylepšená v tom, že dokáže vyhľadávať aj stratené zariadenia, ktoré nie sú pripojené k žiadnej wi-fi sieti prípadne na dátach.

Nie vždy sa to ale samozrejme podarí. Predsa len keď niekto ukradne náš telefón už asi vie ako to má robiť. Vtedy zariadenie musíte označiť ako “stratené” vďaka tomu sa po ďalšom zapnutí objavia vaše kontaktné údaje na obrazovke zariadenia. Pozrite sa ako funkciu správne použiť. Môže vám to ušetriť stovky eur za nový iPhone.

- Reklama -

Návod – Ako používať novú aplikáciu “Nájsť” v iOS 13?

Na mapke v aplikácií môžete sledovať to v akom stave je vaše zariadenie. Dá sa tu teda vidieť napríklad to či je zapnuté alebo vypnuté, čo je dosť dôležité. Samozrejme ešte dôležitejšie je, že viete, kde presne je. Pokiaľ sa od siete odpojí (napríklad sa vybije) jeho posledná poloha tu ostáva zaznačená. Vy sa musíte poponáhľať aby ste ho našli. Čo ale treba v prvom rade urobiť?

Vaše zariadenie musíte v aplikácii označiť ako stratené. Veď čo ak ho niekto nájde? Samozrejme môže čakať kým mu príde SMS správa prípadne niekto zavolá, ak má zariadenie ale Face ID ani tá SMS sa nemusí zobraziť, respektíve telefónne číslo. Ako to teda urobiť? Postup je jednoduchý.

  • Spustite aplikáciu Nájsť v operačnom systéme iOS 13.
  • Potiahnite prstom smerom na hor. Vytiahne sa vám zoznam všetkých vašich zariadení.
  • Vyberte zariadenie, ktoré ste stratili kliknutím.
  • Označte ho ako stratené (niekedy je treba scrollovať o čosi nižšie. V časti, kde sa spúšťa režim “stratené” kliknite na “aktivovať”)
  • Stlačte pokračovať čím potvrdíte, že produkt je naozaj stratený.
  • Vyplňte telefónne číslo, na toto číslo budú môcť volať ľudia v prípade, že zariadenie našli. Zobrazí sa na uzamknutej obrazovke.
  • Stlačte “ďalej
  • Teraz ste sa dostali do sekcie, kde môžete zadať prípadnému objaviteľovi zanechať správu. (“Dobrý deň, toto zariadenie je stratené, zavolajte mi prosím, ďakujem”)
  • Zapnite si možnosť “Pripomenúť keď sa nájde”.
  • Povoliť, a je hotovo. Teraz už len dúfajte, že sa nájde niekto, kto bám zariadenie naozaj vráti. Prajeme veľa šťastia…
Návod - Ako používať aplikáciu novú Nájsť v iOS 13? - svetapple.sk
Návod - Ako používať aplikáciu novú Nájsť v iOS 13? - svetapple.sk
Návod - Ako používať aplikáciu novú Nájsť v iOS 13? - svetapple.sk
Návod – Ako používať aplikáciu novú Nájsť v iOS 13? – svetapple.sk

zdroj: macrumors

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here