Okrem novej generácie iPadov Pro či nadchádzajúceho radu iPhone 16 sme sa v roku 2024 mali dočkať aj ďalšieho, o čosi menej nápadného produktu. Spoločnosť Apple mala v pláne predstaviť lokátor AirTag druhej generácie, no podľa nových informácií sa jeho príchod oneskorí.

O slovo k tejto téme sa prihlásil analytik Mark Gurman vo svojom najnovšom príspevku pre agentúru Bloomberg. Spoločnosť Apple podľa neho nemá v tomto segmente veľa konkurentov a súčasná generácia AirTagu zatiaľ spĺňa všetko, čo by mohol používateľ očakávať. To však neznamená, že nepracuje na jeho nástupcovi.

Na AirTag druhej generácie si ešte počkáme

Nový AirTag druhej generácie by mal byť predstavený v polovici roka 2025. Podľa najnovších informácií je nástupca súčasného AirTagu vo finálnych výrobných testoch v Ázii.

Keďže sa Apple s vydaním nikam neponáhľa, je možné, že v testovacej fáze sa zdrží ešte niekoľko mesiacov.

Čo všetko dokáže AirTag za 30 €? Kúpiť by ste si ho mali aj vy
Zdroj: Unsplash / Onur Binay / Auguras Pipiras (úprava redakcie)

Už v októbri 2023 sa predpokladalo, že výroba novej verzie AirTagu bola posunutá z pôvodne plánovaného štvrtého kvartálu 2024 na rok 2025.

Dôvodom môže byť fakt, že AirTag druhej generácie môže má byť úzko integrovaný s náhlavnou súpravou Vision Pro, ktorú začal Apple predávať len pred niekoľkými mesiacmi. Čo však bude z tejto integrácie vyplývať je zatiaľ záhadou.

Aké novinky prinesie AirTag 2? 

Nová generácia lokátora AirTag bude vybavená vylepšeným bezdrôtovým čipom, ktorý sa zhoduje s novšími komponentmi vo vnútri najnovších iPhonov a hodiniek Apple Watch.

Ide o technológiu širokopásmového čipu Ultra-Wideband druhej generácie, ktorý sa nachádza v iPhonoch 15 a hodinkách Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2.

Vďaka tomu bude AirTag schopný komunikovať s inými zariadeniami, ktoré majú ten istý čip na väčšiu vzdialenosť ako čip U1, ktorý sa nachádza v súčasnom AirTagu. Viac nám však ukáže až čas. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Aktualizácia iOS 17.5 zabíja zmysel AirTagu. Môže za to táto novinka

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -