Spoločnosť Apple predstavila HomePod mini ešte v októbri minulého roka a toto zariadenie sa teší medzi používateľmi obrovskej popularite.

Aj keď sa ovláda primárne cez hlasového asistenta Siri, pri ktorom je nutné poznať cudzí jazyk (napríklad angličtinu alebo nemčinu), pokiaľ s týmto obmedzením nemáte problém a zároveň ste fanúšikom Apple, drobný inteligentný reproduktor by ste si určite mali zaobstarať. Veď na internete ho zoženiete aj za 95,00 €.

Okrem špičkového prehrávania skladieb totiž ponúka omnoho viac funkcií, ktoré vám budú robiť spoločnosť každý jeden deň. V nasledujúcom texte nájdete 9 tipov, pomocou ktorých si toto drobné zariadenie zamilujete. Tak poďme na to.

9. Používajte HomePod mini ako interkom

Ide o jednu z najnovších funkcií tohto zariadenia. Svoj HomePod mini môžete používať ako interkom a posielať správy komukoľvek vo vašom dome alebo byte. Dokonca máte možnosť posielať správy buď do všetkých priestorov alebo len do konkrétnych miestností.

Instagram BannerSuper je, že na to aby to celé fungovalo vám stačí vlastniť jediný HomePod mini (alebo klasický HomePod). Interkomové správy môžete posielať do iPhonu, iPadu, Apple Watch, AirPodov a dokonca aj iPodu Touch (celé to platí aj opačne). Bonusom je tiež podpora pre Apple CarPlay.

Stačí si všetko nastaviť a potom zadať Siri napríklad takýto povel: „Hey Siri, intercom. It’s time to go.'“

8. Urobte z HomePodu mini svojho osobného asistenta

Ak máte viacero zariadení od Apple, určite viete, aké je nepríjemné keď chcete položiť Siri otázku a spustí sa iPhone, Apple Watch a Mac súčasne.

Dobrou správou je, že keď máte HomePod mini a poviete „Hey Siri“, reproduktor to vďaka svojim mikrofónom okamžite zachytí a ako jediný odpovie na vašu výzvu.

Na druhej strane, ak chcete namiesto toho používať Siri vo svojom iPhone alebo inom Apple produkte, môžete zmeniť nastavenia HomePodu mini tak, aby vám v konkrétnej miestnosti odpovedal len váš iPhone a nie reproduktor…

7. Vyhľadajte piesne podľa textov

Vždy je nepríjemné, keď si chcete vypočuť pieseň ale nepoznáte jej názov. Ak si však spomeniete len na časť jej textu, HomePod mini je dostatočne inteligentný na to, aby vám ju pomohol vyhľadať.

Prečítajte si tiež  Recenzia HomePod mini: Malé telo, silný zvuk a veľa iných benefitov

Ako príklad môžete Siri zadať nasledovný povel: „Hey Siri, play a song that goes… (a následne pokračujete textom piesne, ktorú chcete počuť)“.

HomePod mini ju behom niekoľkých sekúnd dokáže nájsť a potom vám ju pustí. Problém je však v tom, že sa táto vychytávka pri slovenských skladbách s komplikovanejším názvom prakticky nedá používať. Pri tých zahraničných však funguje spoľahlivo.

6. Objavujte novú hudbu

Vyhľadávanie skladieb podľa textu nie je jediná vec, ktorú HomePod mini dokáže. Môžete tiež objavovať nové skladby alebo požiadať o prehriatie tých, ktoré už poznáte a máte ich radi.

Siri stačí zadať príkaz „Hey Siri, play something I like“ alebo „Hey Siri, play something new,“ a HomePod mini začne prehrávať buď niečo, o čom si myslí, že by sa vám to mohlo páčiť alebo niečo úplne nové, čo si môžete vychutnať.

Ďalšou skvelou vychytávkou je, že ak sa chcete dozvedieť viac o nejakom spevákovi prípadne kapele, môžete o to o požiadať hlasovú asistentku. Pokiaľ to bude možné, rada vám poskytne všetky dôležité informácie.

5. Pomocou HomePodu mini nájdete všetky svoje predmety 

Niektorí z nás si naozaj ťažko pamätajú, kde nechali svoje kľúče, kabelku alebo dokonca iPhone. Vďaka HomePodu mini však už nebudete musieť strácať čas ich hľadaním.

Ak nemôžete nájsť svoj iPhone, opýtajte sa HomePodu mini niečo také jednoduché ako „Hey Siri, where’s My iPhone,“. Inteligentný reproduktor následne nechá na vašom iPhone prehrať zvuk aby ste ho mohli rýchlejšie lokalizovať. Nemusí vás teda nikto prezváňať.

Podobne môžete HomePod mini poprosiť aj o lokalizáciu svojich AirTagov. Stačí povedať niečo ako „Hey Siri, find my car keys,“ a HomePod bude automaticky vedieť, o ktorom AirTagu hovoríte. Následne začne prehrávať zvuk podobne ako pri iPhone, aby ste ho mohli nájsť. Skvelé a jednoduché, čo poviete?

4. Kúpte si dva HomePody mini a vytvorte si stereo zvuk

Ak máte HomePod mini, tak už asi viete, aký dobrý je jeho zvuk – najmä ak ide o tak malé zariadenie. Svoj zážitok z počúvania skladieb alebo prehrávania akéhokoľvek iného obsahu však môžete posunúť na ešte vyššiu úroveň. Stačí si zaobstarať ešte druhý inteligentný reproduktor od Apple.

Pomocou sofistikovaného prepojenia vytvoríte vo vašej izbe alebo miestnosti, kde sa HomePod mini nachádza stereo zvuk, ktorý sa nemusí báť konkurovať ani drahším HiFi sústavám.

Taktiež môžete umiestniť viacero HomePodov do rôznych izieb a naraz spustiť prehrávanie jednej skladby. Aj takto kreatívne sa dajú zobudiť vaše deti ak chcete aby ráno nemeškali do školy.

3. Ovládajte svoj inteligentný dom pomocou hlasu

Jedným z hlavných dôvodov, prečo si zaobstarať HomePod mini je jednoduché ovládanie vašej inteligentnej domácnosti. Vďaka perfektnému prepojeniu so Siri získate kontrolu nad mnohými inteligentnými zariadeniami vo vašom dome alebo byte.

Platí to pre všetko od svetiel až po inteligentné vysávače, ktoré podporujú HomeKit. Medzi tieto produkty spadajú tiež inteligentné zámky, žiarovky, zástrčky a bezpečnostné kamery… A ozaj, viete aké je pohodlné zmeniť hlasovým povelom teplotu vo vašej miestnosti?

2. Komunikujte vďaka HomePodu mini

HomePod mini je skvelý nástroj na komunikáciu s kýmkoľvek bez nutnosti dotýkať sa iPhonu. Inteligentný reproduktor môžete požiadať o odosielanie e-mailov tak, že mu ich priamo nadiktujete – rátajte však s jazykovými obmedzeniami.

Okrem už spomínaných interkomových správ môžete tiež posielať hlasové správy a aby toho nebolo málo, cez HomePod mini viete zavolať prakticky komukoľvek z vašich kontaktov.

1. Nastavte si budík cez HomePod mini

Manuálne nastavovanie budíku cez iPhone môže byť niekedy otravné. Platí to najmä v situácii keď už ležíte, chystáte sa zaspať a nechce sa vám naťahovať po akomkoľvek zariadení. V tom čase stačí iba požiadať Siri aby vám na určitú rannú hodinu nastavila budík a tá to rada splní.

No a keď už sa na HomePode mini ráno aktivuje budík a vy vstanete, behom sekundy ho ďalším hlasovým povelom vypnete. Verte alebo nie, túto maličkosť si rýchlo zamilujete. Je to totiž extrémne pohodlné.

Bonus: Opýtajte sa ho na počasie 

Posledným bonusovým tipom, ktorý vám spolu s HomePodom mini spríjemní každodenné fungovanie je požiadanie Siri o informáciu týkajúcu sa aktuálneho počasia. Stačí len, keď zadáte povel „Hey Siri, what’s the weather?“ a hlasový asistent vám s radosťou odpovie.

Informáciu však doplní aj o najnižšiu a najvyššiu teplotu v danom dni a taktiež sa môžete svojho reproduktoru spýtať napríklad na nadchádzajúci deň. To sa hodí v prípade, že sa niekam chystáte no neviete ako sa máte obliecť.

Podobných povelov však HomePod mini zvláda stovky a možno aj tisíce. Treba si teda nájsť tie „svoje“, ktoré vám budú najviac vyhovovať.

Pokiaľ využívate HomePod mini aj iným spôsobom, ktorý podľa vás stojí za zmienku a nebol spomenutý v tomto článku, dajte nám o ňom vedieť  v komentáru. Radi ho sem neskôr pridáme.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -