Používanie Apple zariadení je také jednoduché, že na to väčšinou nepotrebujeme žiadne návody. Iste, nováčikovia si radi prečítajú niekoľko začiatočníckych postupov, avšak systém si veľmi rýchlo „obmotajú okolo prsta“ a následne si dokážu poradiť s takmer každým problémom.

Dnes si ale ukážeme trik, o ktorom nevedia ani tí najskalnejší fanúšikovia tohto technologického giganta. Rieši pritom situáciu, s ktorou sa určite stretávate z času na čas aj vy. Platí to minimálne pre tých, ktorí žijú v spoločnej domácnosti so svojou rodinou.

Pokiaľ si niekto nastaví na svojom iPhone budík, no v danej chvíli sa pri ňom nenachádza a vôbec ho nepočuje, môže to byť pomerne nepríjemné. Vyriešiť to ale našťastie viete bez toho, aby ste museli vstávať z postele alebo zo stoličky. Postačí vám na to iPhone alebo iPad a hlasový asistent Siri.

Jednoduchý príkaz, ktorý vás zbaví otravného zvuku 

Unsplash / Omid Armin

Tomu len zadáte príkaz typu „Hey Siri, turn off the alarm on Peter’s ‌iPhone‌“ a on vás s radosťou poslúchne. Samozrejme, konkrétne meno musíte prispôsobiť podľa vlastníka zariadenia a toho, ako ho máte uloženého v kontaktoch. Hlasový asistent sa vás ešte pre istotu opýta, či chcete svoje želanie potvrdiť a akonáhle to urobíte, budík sa sám vypne.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Hodí sa tiež podotknúť, že túto funkciu podporuje aj inteligentný reproduktor HomePod. Rovnako by ste mali vedieť, že ak sa dotyčný nenachádza vo vašom rodinnom zdieľaní a nie je pripojený na rovnakej Wi-Fi sieti, Siri vám s požiadavkou nevyhovie. Ak ale spĺňate všetky vyššie uvedené podmienky, tento trik si rýchlo osvojíte a hlavne zamilujete. Je to rýchle a jednoduché.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -