Režim Live Photos alebo u nás živé fotografie je tu od roku 2015. Vtedy ho Apple predstavilo spolu s iPhonom 6S a nešlo až o taký zlý nápad. Od tej doby sme si naň v podstate zvykli a používame ho každý deň. Niekedy ale aj omylom. Ako ho potom spätne z našej fotografie vypnúť? Prečítajte si návod!

Live Photos

Pokiaľ máte iPhone 6S a novší, máte aj tento režim. Ide o jednoduchý princíp, pomocou ktorého Apple dokázalo oživiť naše fotografie. Funguje to jednoducho. Počas toho ako fotíte, vaše zariadenie v skutočnosti po celý čas sníma nahráva 1,5 sekundy obrazu pred tým, ako vyhotovíte záber (poznámka: aj preto býva tento režim o čosi energeticky náročnejší a batéria sa vybíja rýchlejšie).

Vaša fotka je normálna, taká ako by ste ju vytvorili bez režimu Live Photos. Obohatená je ale o možnosť, kedy môžete na nej podržať prst a spustí sa vám krátke video aj so zvukom. Taká maličkosť, ktorá poteší. Nie však vždy. Sú veci, ktoré chceme nahrať na ako živú fotku a sú veci, ktoré nie.

Niekedy sa však stane, že tento režim máme nedopatrením spustený, no a potom máme problém s jeho deaktiváciu na už hotovej fotografíí. Aj preto sme si pre vás pripravili jednoduchý návod, ktorý vás „živosti“ fotografie zbaví raz a navždy. Všetky „dynamické“ zábery môžete prepnúť na statické takýmto spôsobom:

Návod: Ako vypnúť Live režim z už existujúcej fotky?

  • Vyberte si Živú fotografiu vo vašej knižnici a kliknite na ňu
  • V pravom hornom rohu vyberte možnosť upraviť
  • Teraz v ľavom dolnom rohu kliknite na ikonku Live Photos
  • Otvoria sa vám ďalšie možnosti úprav. V strede hornej časti môžete vidieť žltý nápis „Live“, stlačte ho.
  • Hotovo, vaša fotka je statická.
Návod: Ako vypnúť Live režim z už existujúcej fotky?
Návod: Ako vypnúť Live režim z už existujúcej fotky? – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  AirTag dostal nový zvuk. Je to dôležité bezpečnostné vylepšenie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -