Spoločnosť Samsung Display, ktorá sa stará o dodávky displejov pre Apple sa už onedlho bude podieľať na jednom z najväčších projektov za posledné roky. Samsung totiž preorganizoval svoj obchodný tím pre Apple, aby zlepšil prevádzkovú efektívnosť pri vývoji OLED panelov pre prvý skladací iPhone.

Podľa správy portálu The Elec chce Samsung zvýšiť svoje schopnosti v očakávaní prvých skladacích produktov od spoločnosti Apple, aby na nich dokázal skrz dodávky komponentov taktiež zarábať. Pokúsi sa to dosiahnuť zlúčením odborných znalostí, ktoré firma nadobudla pri výrobe skladacích zariadení zo sérií Fold / Flip od roku 2019.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Práce na skladacom iPhone sa pomaly ale isto rozbiehajú

Podľa správy už spoločnosti Samsung Display a LG Display pracujú na projektoch pre skladacie produkty spoločnosti Apple vrátane panelov s rozmermi 20,25″.

Nie je jasné, či sa veľkosť panelu vzťahuje na konkrétny produkt alebo proces výroby panelov. Je však viac než isté, že gigant z Cupertina je v otázke skladacích zariadení aktívny.

iPhone Flip so skladacím displejom
Zdroj: YouTube / 4RMD (snímka obrazovky)

Je známe, že spoločnosť Apple už niekoľko rokov skúma technológiu skladacích displejov, o čom svedčí aj viacero patentov súvisiacich s touto technológiou.

Informácie z dodávateľského reťazca naznačovali, že Samsung dodáva spoločnosti Apple vzorky skladacích displejov pre budúci skladací iPhone, no až doteraz neexistovali žiadne silné dôkazy.

Napriek tomu, že sú práce viac-menej rozbehnuté, neznamená to, že skladací iPhone dorazí v najbližších mesiacoch.

Najbližšie možné časové okno, kedy by sme sa mohli dočkať predstavenia skladacieho iPhonu je rok 2025.

Do tej doby sa však určite dočkáme niekoľkých prototypov, ktoré nám dodajú bližšie informácie o tom, na akom zariadení Apple pracuje.

Prečítajte si tiež  Samsung je kráľom skladacích smartfónov: Svoju dominanciu, ale postupne stráca

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -