Apple sa tento rok veľmi pohral so svojim mobilným operačným systémom iOS 13. Vďaka mnohým malým novinkám sa stáva ešte viac otvorený ako kedykoľvek predtým. To prináša nové možnosti používania a zjednodušuje ľuďom život. Preíčtajte si návod – Nastavte si miesto pre uložené súbory zo Safari v iOS 13.

Možnosť ukladania tam, kam chcete

Pre niekoho možno absolútne nepotrebná funkcia, ktorú za celú dobu používania iOS 13 nevyužije ani jeden krát, pre iného zase niečo užitočné, po čom volal už roky. Novinkou v systéme je takzvaný „správca sťahovania“. Vďaka nemu si dokážete všetky súbory, ktoré na internete nájdete stiahnuť do vášho iPhonu bez akýchkoľvek väčších problémov. To je obrovský pokrok, nakoľko niečo podobné nám už od počiatku systému chýbalo.

Je úplne jedno či sa jedná o PDF, ZIP alebo čokoľvek iné. Dnes si ukážeme ako tieto súbory stiahnuť do vlastnej zložky, kde ich vždy nájdete. Správca sťahovania je mimoriadne užotočná funkcia, ktorá spolupracuje s aplikáciu „Súbory“, ktorú už poznáme v iOS dlhšie. Pokiaľ s ňou nič nerobíte, všetky stiahnuté súbory z aplikácie Safari automaticky ukladá do špeciálnej zložky vo vašom iCloude. Máte ich teda k dispozícii, ale online.

Výhodou je potom rýchly a bezproblémový prístup z akéhokoľvek iného iPhonu, iPadu či Macu, ba dokonca aj počítača s operačným systémom Windows, na ktorom sa prihlásite k vášmu účtu. Súbory sa dajú sťahovať ale aj priamo do zariadenia, takže ich budete mať vždy dispozícii na vašom iPhone. Nebudete musieť míňať dáta aby ste ich mohli prezerať prípadne s nimi nejakým spôsobom pracovať. Pozrite sa ako na to.

Návod – Nastavte si miesto pre uložené súbory zo Safari v iOS 13

  • Nastavenia – prvým krokom je otvorenie nastavení vo vašom iOS zariadení.
  • Safari – Následne scrollujte až ku zložke Safari, ktorá sa nachádza v nastaveniach.
  • Sťahovanie – V zložke Safari nájdite položku „sťahovanie“
  • Vyberte zložku – Kde sa budú následne ukladať vaše súbory a potvrďte ju.
  • Hotovo!
Návod - Nastavte si miesto pre uložené súbory zo Safari v iOS 13

zdroj: idownloadblog.com

Prečítajte si tiež  Nový MacBook Pro 13" s M2 dostáva prvé recenzie. Ako sa mu darí v hodnoteniach?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.