Čínska spoločnosť Oppo venovala štyri roky intenzívnemu výskumu a vývoju skladacích zariadení a teraz je vraj pripravená predstaviť svetu svoje vlastné riešenie, ktoré bude použiteľné aj v bežnom prostredí. Predchádzalo mu 6 rôznych prototypov.

Popularita skladacích smartfónov v priebehu uplynulých rokov vzrástla, pričom spoločnosť Samsung bola jedna z prvých, ktorá sa chytila tohto trendu.

Podľa spoločnosti Oppo sa však skladacie smartfóny zatiaľ nestali mainstreamovým hitom kvôli mnohým faktorom, vrátane obáv týkajúcich sa odolnosti, využitia softvéru a ďalších. Ambiciózna čínska spoločnosť to ale plánuje zmeniť.

Hoci niekoľko ďalších značiek už uviedlo na trh skladacie zariadenia, prekážky, ako sú úžitková hodnota, odolnosť a používateľská skúsenosť naďalej bránia tomu, aby sa stali pre väčšinu ľudí lepšími než klasické smartfóny – je to skôr „imidžovka“.

Oppo má vraj najlepšie pánty aké sú na trhu 

Oppo uvádza, že so svojim novým modelom Find N vyriešilo mnohé „boľavé“ miesta skladacích smartfónov, medzi ktoré patrí napríklad záhyb displeja. Za všetkým stojí azda najlepšia konštrukcia pántov, aká je dnes k dispozícii. Celkový zážitok z používania by sa teda mohol dostať na úplne novú úroveň.

Smartfón má mať taktiež 5G pripojenie, podporu rýchlejšieho nabíjania, vyššiu obnovovaciu frekvenciu displeja, veľmi kvalitné fotoaparáty a mnoho iného. Na trh bude uvedený už 15. decembra a pokiaľ bude naozaj taký vynikajúci ako tvrdí výrobca, mnohým konkurentom to skomplikuje situáciu.

Prečítajte si tiež  Ako je možné, že iPhone vydrží tak dlho s 1 % batérie? Poznáme odpoveď

Spoločnosť Apple je taktiež pripravená v budúcnosti vstúpiť na trh so skladacími smartfónmi. Napriek tomu je zariadenie (iPhone/iPad) tohto druhu vzdialené od predstavenia ešte na niekoľko rokov.

Dôvodom je aj to, že Apple má tendenciu čakať, kým technológie nie sú zrelšie na bežné použitie – a až potom predstaví svoje riešenie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -