Nová bezpečnostná funkcia v iOS 14

V Cupertine sa dlhodobo zameriavajú na bezpečnosť svojich používateľov. V operačnom systéme iOS 14 to dokonca povýšili na úplne inú úroveň, keďže si pomerne jednoduchým spôsobom dokážete skontrolovať, ktoré z vašich hesiel sú vystavené riziku zneužitia.

Novinku môžete poznať pod názvom Odporúčania pre zabezpečenie, a pravdepodobne ju máte zapnutú už defaultne.

- Reklama -

V dnešnom krátkom návode si ukážeme, kde túto funkciu nájsť a ako ju používať, prípadne aktivovať/deaktivovať. Postup je to veľmi jednoduchý a na konci dňa budete zrejme prekvapení, v koľkých účtoch by ste mali prehodnotiť prihlasovacie heslo.

Ešte predtým, ako sa do toho pustíme vám dávame do pozornosti aj článok, v ktorom sme sa venovali službe na detekciu hacknutého emailu. Poďme ale teraz naspäť do iOS…

Návod: Ako zistiť, ktoré vaše hesla mohli byť napadnuté

Nová funkcia našťastie nie je ukrytá hlboko v systéme a tak sa ku nej dostanete už za niekoľko sekúnd. Tu je celý postup:

  • Otvorte si aplikáciu Nastavenia.
  • Prejdite nižšie ku položke Heslá.
  • Teraz pokračujte na tlačidlo Odporúčania pre zabezpečenie.
  • Vo vrchnej časti aktivujte prepínač Zisťovať ukradnuté heslá.
  • V zozname nižšie uvidíte všetky služby, kde by ste mali prehodnotiť zmenu hesla (nakoľko je z nejakého dôvodu ohrozené).
  • Hotovo.

Na záver dodám niekoľko slov z vlastnej skúsenosti, nakoľko som túto funkciu dlhodobo ignoroval s domnienkou, že mám všetky heslá v poriadku. Akonáhle som ju skontroloval, zistil som, že systém našiel pochybenie v 22 prípadoch. Aj preto odporúčam preventívnu kontrolu, ktorá vám prezradí, ako na tom stojíte.

Napíšte nám do komentára, akým spôsobom si kontrolujete svoje heslá a celkovú „online bezpečnosť“ vy. Budeme radi za všetky vaše tipy a postrehy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.